Bu İçeriği Paylaş
22 Ocak 2018 Pazartesi

Hemşerisinden Meriç Yer Fıstığına Destek

Uzunköprülü sanatçı Muazzez Ersoy, tescilli Meriç yer fıstığına destek sözü verdi. Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin, TRT Müzik kanalında yayınlanan Yıldız Akşamı programının sunuculuğunu yapan Ersoy’u program öncesi ziyaret ederek fıstık ikram e


  Geçtiğimiz günlerde tescilini alarak markalaşma yönünde emin adımlarla ilerleyen Meriç yer fıstığını tanıtım çalışmaları devam ediyor. Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin, ünlü sanatçı Muazzez Ersoy ile programı öncesinde buluştu. Ersoy’a yer fıstığı ikram eden Ergin, yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Ersoy, yapılan çalışmaları tebrik ederek Meriç’e, Uzunköprü’ye ve tüm Edirne’ye selamlarını iletti. Tanıtım çalışmaları sürecek Oda Başkanı Ergin de Meriç yer fıstığının ulusal ve uluslar arası anlamda tanıtımını yapmak için çaba sarf ettiklerini söyledi. Meriç yer fıstığının hak ettiği değeri görmeye başladığını ifade eden Ergin, şöyle devam etti: “Bizlere davet geldi. Bizlerde kırmadık ve katıldık. Güzel bir imkân olduğu düşüncesiyle her zaman olduğu gibi Meriç’imizin fıstığını tanıtmak istedik. Amacımız herkesin bu lezzeti bilmesi özellikle bu lezzeti kuruyemiş ve marketlerden istemesidir. Ne kadar çok etkinliğe ve fuara katılım sağlarsak, o kadar çok markalaşma süreci hızlı ilerler. Onun için Meriçli üreticilerimizin emeklerinin fazlasıyla alabilmesi için bizlerde çaba göstermeliyiz. Patentimizi aldık ve bundan sonra her yerde Meriç yer fıstığını gönlümüzce yazabileceğiz. Muazzez Ersoy da hem hemşerimiz hem de herkesin sevdiği bir sanatçı. Çok değerli bir insan olan sanatçımıza bizlere bu imkanı verdiği için teşekkür ederiz” dedi. 

 
Bu içerik 798 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi