Bu İçeriği Paylaş
11 Haziran 2018 Pazartesi

Edirne’ye Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri Konulacak


Edirne Belediye Meclisi’nde Bebek Emzirme ve Bakım Kabinleri Projesi’nin hayata geçmesi için Başkan Gürkan’a Sosyal Bağış Sözleşmesi yapılması için imza yetkisi verildi. Gürkan, söz konusu kabinlerin başta Saraçlar, Gölet ve Selimiye Camii çevresi olmak üzere ihtiyaç duyulan alanlara kurulacağını söyledi.
 
Edirne Belediyesi Haziran Ayı Olağan Toplantısı Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında toplandı. Toplantıda 1’i gündem dışı olmak üzere toplam 16 madde görüşüldü. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden 1. Murat Mahallesi Muhtarı İsmail İnak’ın isminin evine yakın bir mahalleye verilmesini önerdiklerini ifade eden Gürkan, “Bu talebimizi Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu uygun gördü. 1. Murat Mahallesi’nde ki 32 Sokağa, İsmail İnak’ın isminin verilmesi hakkında raporları var” diyerek oylamaya sunduğu madde oy birliğiyle kabul edildi.

“EDİRNE İLK KEZ ATIK SU ARIMA TESİSİNE KAVUŞACAK”
Öte yanda mecliste Bebek Emzirme ve Bakım Kabinleri Projesi’nin hayata geçmesi için Başkan Gürkan’a Sosyal Bağış Sözleşmesi yapılması için imza yetkisi verildi. Bebek Emzirme ve Bakım Kabinleri ile ilgili bilgi veren Gürkan, “Vatandaşlardan bu anlamda talep geliyor. Arkadaşlarım araştırdılar. Hemen hemen bütün şehirlerde bu işle ilgili bir vakıf var. Bu vakıf kabinleri ücretsiz olarak getiriyor. Sadece kabinin dışında bir billboard alanı bazı yerlerde de bankamatik alanı var. Bu işi yapan vakıfla bir sözleşme yapılıyor. Bütün partilerden bu vakıfla sözleşme yapan belediyeler var.  Bizde Saraçlar Caddesi, Gölet ve Selimiye Camii civarı başta olmak üzere ihtiyaca göre bebek emzirme kabinlerinden koymak istediğimizi söyledik. Bununla ilgili bir sözleşme yapılacak” dedi. Gürkan, Edirne’nin Atık Su Arıtma Tesisi’nin temelinin atılacağını belirterek, “Edirne, ilk kez atık su arıtma tesisine kavuşacak. Atıklar bugüne kadar hiçbir arıtmaya tabi tutulmadan Meriç Nehri’ne veriliyordu. Yarın Saat 15.00’te Paşaçayır Mevkii’nde Edirne’nin 8 bin 300 yıllık kanayan yarası son bulacak. Tesisin temelini atacağız. Tüm meclis üyelerini bekliyorum. Bu hepimizin ortak başarısıdır. Ayrıca Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve adalet getirmesini diliyorum” diye konuştu.

 
Bu içerik 65 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi