Bu İçeriği Paylaş
08 Mart 2018 Perşembe

Çakmaklılar İsyanda, “Yolarımızın Rezilliği Görmezden Geliniyor!”

Uzunköprü’nün Çakmak Köyü son dönemde yapımı devam eden baraj ile gündeme gelse de, Çakmaklıların uzun yıllardır çilesi haline taşan dere ve köy yolları, içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Köyün gençleri, çamur yığınına dönen yolların yapımı için yetki


Geçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantıda Uzunköprü’ye bağlı 52 köyün alt ve üst yapı durumunun gayet olumlu olduğunu söyleyen Kaymakam Kemal Yıldız bir iki köy haricinde taş parke çalışmalarının tamamlandığını ifade etmişti. Çakmak Köyü’nün derdi ise ıslah edilmeyen dere! Çakmaklılar köy yollarının yağan yağmurların akabinde taşan derenin getirdiği çamur ile kaplandığını, insanların yolları kullanamaz hale geldiği belirtti. Çakmaklı gençlerden oluşan bir grup gazetemizi ziyaret ederek dertlerini dile getirdi ve yetkilileri duyarlı olmaya davet etti. Bir basın açıklaması yapan gençler, dertlerini şu şekilde özetledi, “Yağan yağmurlar dolayısıyla köyün içinde ki derenin taşması sonucu hem evlere su girerek maddi zarara yol açmış hem de zaten ilgisizlik sonucu kötü durumda olan köyün içinde ki yollar çamur deryasına dönmüştür. Daha önce yaşanan sel felaketi nedeniyle benzer sıkıntılar çekmiş olan bizler aynı kadere tekrar razı olmak istemiyoruz. Devletimizin bizi bu çamur deryasından kurtaracak gücü olduğunu da biliyoruz ama yetkililerin ilgisizliğine isyan ediyoruz. Her vergi veren vatandaş gibi bizde daha iyi şartlarda yaşamak istiyor halkın oyuyla halka hizmet amacıyla seçilen herkesi aldığı sorumluluğu layıkıyla yerine getirmesi için göreve davet ediyoruz”. Uzunköprü Adalet olarak ‘Kamu yararı’ misyonumuz gereği, Çakmaklıların hizmet beklentisinin takipçisi olacağımıza söz veriyoruz. 

 
Bu içerik 853 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi