Bu İçeriği Paylaş
18 Haziran 2018 Pazartesi

Emniyet Müdüründen Vatandaşlara Çağrı; “Polisimize Yardımcı Olalım”


Uzunköprü Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, asayiş uygulamalarının süratle devam ettiğini belirterek, “Kamu düzenine karşı işlenen her suçu fiiliyata geçmeden engellemek için vatandaşlarımızı gördükleri usulsüzlükler karşısında 155 Polis hattını aramaya davet ediyorum” dedi.
 
İlçe asayiş yapısı ve toplum huzurunun korunmasına yönelik yapılan uygulamaları değerlendirmek adına İlçe yerel basınına açıklamalarda Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, gerçekleştirilen asayiş çalışmalarından bahsetti. Amaçlarının herkesin güvenli bir ortamda yaşaması olduğunu belirten Tekin, her türlü tedbiri aldıklarını kaydetti. 
 
“VATANDAŞLARIMIZ KİLİT ROL OYNAYABİLİR”
Toplum yapısı itibariyle Uzunköprü’nün suç ortamına karşı otomatik bir tepki mekanizması oluşturması gerektiğini belirten Tekin, “Uzunköprülü vatandaşlar toplum yapısını bozan kişi veya kişilere karşı gerekli tepkiyi göstermeliler. Gerekli asayiş uygulamalarımızı gerçekleştirirken bizi, rahatlatan en önemli faktör bu hassasiyet duygusudur. Şuanda yapılan uygulamalar ile birlikte suç oranı günden güne düşüş yaşıyor. Bizim için toplumun huzurunu sağlamak en önemli görevdir. Bunu sizlerin desteği ile daha ileriye taşıyacağımızdan hiç şüphemiz yok” ifadelerini kullandı.
 
“İHBARCININ KİMLİĞİ HİÇ BİR SURETLE DEŞİFRE OLMAZ”
Vuku bulan birçok suç olayında duruma kayıtsız kalmak istemeyen fakat kimliğinin ifşa olmasından korkan birçok vatandaş olmasının hatırlatılması üzerine Mehmet Tekin çok net ifadeler kullandı. İhbarcıların kimliğinin emniyetin garantisinde olduğunu vurgulayan Tekin, “İhbar alan birimde arkadaşlarımız ihbarcının kimliğini korumak konusunda hassas davranıyorlar. Bu arkadaşlarımız benim haricimde kimseyle iletişime geçmiyorlar. İhbar odasına o üç arkadaş ve benim haricimde de kimse giremez.  Suç ortamına karşı kayıtsız kalamayan vatandaşlarımızın tüm güvenliği bize aittir. Herkes çekinmeden vatandaşlık görevini yerine getirebilir” dedi. 

 
Bu içerik 451 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi