Bu İçeriği Paylaş
19 Temmuz 2013 Cuma

BAYRAMA DOĞRU DENETİMLER YOĞUNLAŞACAK

Ramazan ayının başlaması nedeniyle Uzunköprü İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda kontrol görevlileri tarafından gıda işletmelerine yönelik denetimler arttırıldı


 Bu kapsamda ekmek fırınları, unlu mamüller ve pastacılık ürünleri üreten işletmeler ile lokanta ve kasapların denetimlerine ağırlık verildi.Yapılan denetimleinr Ramazan ayı boyunca ke-sintisiz olarak sürdürüleceğini açıklayan ilçe müdürü Halil Karahan " 08/07/2013 tarihinde başlayan kontrollerde İlçe merkezinde faaliyet gösteren 8 adet ekmek fırını, 2 adet pastane, 1 adet börekçi ve 1 adet kasap denetlenerek, 2 adet ekmek fırınına işletmede tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için 20 gün süre verilmiştir. Denetimler 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu uya-rınca denetlemeler devam etmekte olup,  uygun bulunmayan işletmeler hakkında kanun çerçe-vesinde gerekli işlem yapılacaktır."dedi.  

 
Bu içerik 815 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi