Bu İçeriği Paylaş
16 Nisan 2018 Pazartesi

İstihdam Fuarı Büyük İlgi Gördü

Gençler, Kadınlar, İş Arayanlar, Aradığın İş Bu Fuarda’ sloganıyla kapılarını açan Edirneİstihdam Fuarı (EDİF 2018) Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. Uzunköprü Ticaret Odası da İstihdam Fuarında ki yerini aldı.


Fuarın açılışına İŞKUR Edirne İl Müdürü Şengül Çildam, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İş-Kur Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fahrettin Kaya, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Edirne Valisi Günay Özdemir ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Eren katılım sağladı. Edirne Valiliği, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Trakya Kalkınma Ajansı, İŞKUR, Trakya Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen iş imkanları, staj olanakları, seminerler ve kariyer fırsatlarının bulunduğu fuarda Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Oda koordinatörlüğündeki AB Bilgi Merkezi stand açtı. Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan stand ziyaretçileri, ETSO ve AB Bilgi Merkezi'nin işleyişi, ETSO'nun üye işyerlerindeki istihdam olanakları ve aracılık hizmeti, ETSO'da staj imkanları ve Avrupa Birliği Erasmus Programı, Jean Monnet Burs Programı ve Avrupa Gönüllülük Hizmeti hakkında bilgiler aldı. Aynı gün, fuara katılım sağlayarak stand açan ETSO üyelerini de tek tek ziyaret eden Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt "Ülkemizin en önemli konularından biri olan istihdamın artması adına eleman arayan firmalarımız ile iş arayan kesimi bir araya getiren Edirne İstihdam Fuarı'nın herkes için hayırlı olmasını diliyorum. Özellikle öğrencilerimiz bu fuarda sağlanan staj imkanları ile gelecekteki işleri için altyapı hazırlayabilir." ifadelerini kullandı.
 
 

 
Bu içerik 158 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi