Bu İçeriği Paylaş
11 Ocak 2018 Perşembe

Uzunköprü Kızılay’dan Kan Bağışçılarına Teşekkür Belgesi

Türk Kızılayı Uzunköprü Şubesi, ilçede kan bağışına en fazla katkıda bulunan kişilere ve toplumda kan bağışı adına farkındalık yaratan yerel basın mensuplarına teşekkür belgesi verdi. Belgeleri Uzunköprü Türk Kızılayı Şube Başkanı Zakir Buğdaycı takd


 Millet olmanın birlik ve beraberlik sayesinde mümkün olduğunu ifade eden Türk Kızılayı Uzunköprü Şube Başkanı Zakir Buğdaycı yardımlaşmanın önemine dikkat çekerek "Yardımlaşmak çok önemlidir. Hepimiz bir gün hasta olabiliriz. Daha önceki yıllarda insanlar  kanı sokaklarda arıyorlardı. Burada en önemli olay güvenli kana ulaşmaktır. Eğer bu bayrak altında yaşıyorsak  kan bağışına her zaman önem vermeliyiz” dedi. Kan bağışı alanında teşekkür belgesine layık görülen İbrahim Ak mutlu olduğunu belirterek topluma ve insanlara yarım etmenini farklı yolları olduğunu, bu yollardan birisinin de hayat kurtaran kan bağışı olduğunu ifade ederek herkesi kan bağışı yapmaya davet etti. 
 
 
Bir diğer teşekkür belgesine layık görülen Ali Gül’de İbrahim Ak ile aynı duyguları paylaştığını belirterek tüm vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etti.
 
GAZETEMİZE DE KAN BAĞIŞINI TEŞVİK ROLÜNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR BELGESİ      VERİLDİ
 
Kan donörlerinin ardından teşekkür belgesine Uzunköprü yerel basını da layık görüldü. Tüm yerel gazetelere kan bağışına teşviklerinden ve toplumsal farkındalık yarattıkları için Şube Başkanı Buğdaycı tarafından belgeleri takdim edildi. 
Buğdaycı yaptığı açıklamada, “Bugün yerel basınımız için ayrıca özel bir gün. Çalışan gazeteciler günlerini tekrardan bu vesile ile kutluyorum. Bizde bu günü daha anlamlı hale getirmek için böyle bir program düzenledik. Haberleri ile birlikte toplumda kan bağışına özendirici yayınlar yapan tüm basınımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Ortak çalışmalarımızın devamını diliyorum” ifadelerini kullandı. Uzunköprü Adalet Gazetesi adına Furkan Onur Öztaş’a kan bağışını teşvik edici faaliyetlerinden ötürü Teşekkür belgesi verildi. 
Furkan Onur Öztaş(A18)
 

 
Bu içerik 261 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi