Bu İçeriği Paylaş
19 Mart 2018 Pazartesi

İpsala’daki Mucizenin Zekatı Uzunköprü’yü İhya Eder


İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın davetlisi olarak Ak Parti Uzunköprü İlçe Teşkilatı ile İpsala’ya giden Uzunköprü yerel basını, adeta 4 yıllık bir mucizeye tanıklık etti. 8 Bin nüfuslu ilçede, modern kapalı Pazar yerinden festival alanına, göletinden koruluğuna, bisiklet yollarından barınağa, yürüyüş alanlarından güreş sahalarına kadar 40 Bin nüfuslu Uzunköprü’nün hasret çektiği her şey mevcut.
 
Ak Partili Belediye Başkanı Mehmet Kerman görevinin 4. yılında. Başkanlığı aldığı 2014 yılından itibaren İpsala baş döndüren bi değişim yaşıyor. Yapılan yatırımları ve mevcut projeleri yerinde incelemek adına İpsala’ya davet edilen Uzunköprü yerel basını, yaşanan değişim ve dönüşümü yerinde inceledi.İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın daveti ve Ak Parti Uzunköprü İlçe Teşkilatı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen gezide, uçsuz bucaksız çeltik sahalarının çevrelediği bu küçücük kasabada hizmetin izleri her metrekarede kendini gösteriyor.
 
İLK DURAK AK PARTİ İPSALA İLÇE  TEŞKİLATI
İpsala gezisinde ilk durak Ak Parti İlçe Başkanlığı oldu. İlçe başkanı Turan Girgin’in karşıladığı heyet bir süre ilçe başkanlığında sohbet etti. Mevcut yatırımların arkasında genelde iktidar olan bir partinin yerlde de iktidar olmasının etkisinin büyük olduğunu doğrulayan Girgin, “Çeşitli vasıtlar ile devlet büyüklerimiz yerel yönetimlerimize destek çıkmaktadır. Ak Parti iktidarının yerel anlamda gücü önce millettimizden sonrada hükümetimizden gelmektedir. Temenni ederim ki tüm Edirne yerelde de Ak Parti iktidarı ile tanışır dedi.
 
BAŞKAN KERMAN MİSAFİRLERİ KAPIDA KARŞILADI
Ak Parti İpsala İlçe teşkilatının ardından Belediye Başkanlığına geçildi. İpsala Beleiye Başkanı Mehmet Kerman kafileyi kapıda karşılarken, ayak üstü sohbetin ardından İpsala Belediye Meclis salonuna geçildi. Şehir turundan önce icraatlerini sözlü olarak dile geitren Kerman, burda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
“OSB’YE KATILMAZSANIZ VATANDAŞ BUNUN HESABINI SORAR”
Uzunköprü’de olduğu gibi İpsala’da da bir Organize Sanayi Proje’nin devam ettiğini belirten Kerman, OSB ile alakalı olarak en başından sonuna kadar İpsala Belediyesinin etkin bir rol olynadığını söyledi. Başkan’a Uzunköprü Belediyesinin OSB mütevelli heyetine katılmadığı hatırlatınca, bu kararın alınmasındaki sebepleri tam olarak bilmediğini belirten Kerman şunları kaydetti, “Bir belediye olarak halkımızı yakından ilgilenidren bu tür konularda en çok çalışan kurum olmanız gerekiyor. Biz belediye olarak bırakın mütevelli heyete katılmayı, OSB’nin kurulacağı alanı dahi beldiye olarak biz satın aldık. Heyete katılıp katılmamak Belediyelerin tasarrufundadır, fakat bu ilgisizliğin hesabını vatandaş er yada geç soracaktır. Açıkça belirtmeliyim ki biz Belediye olarak OSB’nin her aşamasında kilit bir roldeyiz” dedi. Mecliste ki basın açıklamasının ardından Kerman misafirlere şehri gezdirdi.
 
LİSANSLI DEPOCULUKTA BAŞ ROLDE YİNE BELEDİYE
İpsala Belediyesine ait tur otobüsüyüle özel bir şirketin yapımını sürdürdüğü Lisanslı Depo inşaat alanına gelen ekip, inşaat ile ilgili Kerman’dan bilgi aldı. Başkan Kerman yapımı devam eden ve Mayıs ayıitibariyle bitirileceği düşünülen alanın Belediyeye ait olduğunu ifade etti. Kerman, “Bu alan belediyemize ait bir arazi. Bölgemizde yatırım yapmak işletmelere kendi arazilerimiz adına kolaylık gösteriyoruz. İnşaatın tamamlanması ile birlikte toplamda 30 bin ton olmak üzere gıda ürünü bu muhafazalı ve lisanslı depolarda istiflenebilecek. Böylelikle vatandaşlarımız mallarını kaliteli, sağlıklı ve güvenli bir ortamda muhafaza etme imkanına kavuşacak” dedi. Lisanslı depo inşatının hemen yanbaşında ki bir yapılaşmaya daha dikkat çeken Kerman, “Bu alanda bizim arazimiz, yatırımcı buraya bir tektstil fabrikası kurmak istediğini söyledi, bizde yeri gösterdik ve hemen yapımına başlandı. Yatırımcılara Belediye olarak elimizden gelen desteği sunmaya hazırız” dedi.
 
ŞEHİR KAPILARI VE SAAT KULESİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR
İpsala’ya giriş ve çıkışlarda yer alan şehir kapılarının ilçenin sembolü haline geldiğini belirten Kerman, her soylu ve köklü bir ortamın azametli br giriş alanı olduğunu belirterek, İpsala gibi soylu bir yerleşim yerininde bunu hak ettiğini belirtti. Kapıların isimlerini 20 Kasım Kurtuluş ve 15 Temmuz Demokrasi kapısı olarak belirlediklerini söyleyen Kerman, isimlerin bakanlık tarafından onaylandıktan sonra konulabileceğini aktardı. İlçe merkezine yapılan saat kulesininde şehrin sembol yapıları arasına girdiğini belirten Kerman, “Şehirleri hatırlatan sembolleridir, burdan yola çıkarak sembol olacak yapılara özen gösteriyoruz” dedi.
 
PAZAR YERİ, GÖLET, FESTİVAL ALANI, SPOR SAHASI, KAHVALTI SALONU VE DAHA NİCELERİ…
Belediye Başkanı Mehmet Kerman, yönetiminin mührünün vurduğu alanı gazetecilere gezdirirken gözlerinde azmin ve başarının sevincini görmek mümkün. Bir çok yatırımın yapıldığı alanın daha önceleri şehir çöplüğü olduğunu, bataklığın kurutulması için inanılmaz bir mücadele verdiklerini vurguladı. Eskinde hayvan leşlerinin, sineklerin, çöplerin bulunduğu alan şimdilerde Güreş sahası, spor salonu, belediye koruluğu, düğün salonu gölet ve bisiklet yolunun bulunduğu bir alan. Tüm bu icraatların aceleye getirilmeden seneden seneye, planlı bir şekilde ortaya çıktığını belirten Kerman, eskiden çöplük ve bataklık olan bu yerin şimdilerde İpsala’nın yıldızı olduğunu göğüsünü kabartarak ve haklı bir gururla ifade ediyor. Yapımı tamamlanan Pazar yerinin kapalı kısmının Mekke’de bulunan gögeliklerden esindendiğini belirten Kerman, ters şemsiye tekniğ ile hem güneş ışığının emildiğini hem de yağmur sularının tahliye edildiğini belirtiyor. Yaın bir süre içerisinde mevcut alanın Cuma günleri köyden gelen çiftçilerin kendi ürünlerini ücretsiz satmaları için açacaklarınıda sözlerine ekliyor. Temenni ederiz ki İpsala’da yapılan hizmetler Uzuköprü olarak bizlerede ulaşır ve 21.yüzyılda yaşıyor olduğumuzu hatırlarız. 

 
Bu içerik 845 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi