Bu İçeriği Paylaş
16 Kasım 2017 Perşembe

19. Balkan Tekvando Şampiyonası Edirne’de Gerçekleştirildi

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Türkiye'nin büyük organizasyonları başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini söyledi.


 Metin Şahin, Edirne'de gerçekleştirilen 19. Balkan Tekvando Şampiyonası kapsamında düzenlenen yemekte açıklamada bulundu.
Balkan Tekvando Birliği ve Türkiye Tekvando Federasyonu iş birliğiyle Edirne'de düzenlenen 19. Balkan Şampiyonası'nda Türkiye'nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Romanya ve Sırbistan'dan 600'e yakın sporcu mücadele etti. Şampiyonanın, Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapan Edirne'de düzenlenmesinin anlamlı olduğunu ifade eden Şahin, "Spor; dil, din, ırk demeden insanları bir araya getiren ve kardeşliğin tesis edilmesini sağlayan büyük bir buluşma aracıdır. Sporun temelinde dostluk, barış, nezaket, alçak gönüllülük, hizmet ve yardım yatar. Bu anlamda ülkemize gelen, misafir olan 8 ülkeden antrenör, idareci ve sporcu kardeşlerimizle güzel bir şampiyonayı gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.
 
“TÜRKİYE BÜYÜK ORGANİZASYONLARIN MEKANI HALİNE GELDİ”
Türkiye'nin organizasyon düzenleme konusunda başarılı bir ülke haline geldiğini ifade eden Şahin, "Bundan 15-20 sene önce Türkiye'de fazla organizasyon yapılmıyordu. Bugün çok büyük organizasyonları yapacak güce erişmiş ve bunların altından başarıyla kalkan bir ülke konumuna geldik. Bu hizmeti sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza camiamız adına teşekkürü borç biliyoruz." ifadelerini kullandı.
 
“FEDERASYONUMUZ DÜNYADAKİ EN BAŞARILI FEDERASYONLARDAN BİRİSİ”
Açıklamalarını sürdüren Şahin, "Biz bir ekibiz. Antrenörü, hakemi, idarecisi, kulüp yöneticisi, sporcusu, bu ekibin içinden çıkan başarılarla Türkiye Tekvando Federasyonu dünyada en başarılı federasyon haline gelmiştir. Her başarının arkasında çok büyük emekler ve doğru stratejiler yatar. Dünyanın en güçlü ülkeleriyle yarıştık ve takım halinde haziran ayında 2 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak, dünya ikinciliği gibi büyük bir başarı aldık. Bütün kategorilerde başarılarımız devam etti."  Furkan Onur Öztaş(A18)

 
Bu içerik 352 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi