Bu İçeriği Paylaş
01 Mayıs 2017 Pazartesi

Dünya Veteriner Hekimler Günü

Edirne'de, Dünya Veteriner Hekimler Günü dolayısıyla tören gerçekleştirildi.


 Trakya Bölge Veteriner Hekimleri Odası tarafından Atatürk Anıtı’nda düzenlenen tören, çelenk sunumuyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende konuşan Trakya Bölge Veteriner Hekimleri Odası Genel Sekreteri Taner Çerkez, hayvansal hastalıkların önlenmesinde veterinerlerin önemli bir rol oynadığını belirtti.

Bulaşıcı hastalıklardan hayvanları korumak ve zoonoz hastalıkları önlemek için çalışılması gerektiğini ifade eden Çerkez, şunları kaydetti:

"Dünyada gıda, tarih boyunca stratejik öneme sahip olmuştur ve olacaktır. İnsanların beslenmesinde hayvansal gıdalar ise esansiyel aminoasitlere sahip olması nedeniyle kritik öneme sahiptir. Bununla birlikte hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıklar olan zoonozların sayısı 250’den fazladır. İnsanlarda görülen hastalıkların ise yüzde yetmiş beşi hayvansal kökenlidir." (AA)

 
Bu içerik 247 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Cumhuriyet Mahallesinin Camii Özlemi Bitiyor Cumhuriyet Mahallesinin Camii Özlem.. Cumhuriyet Mahallesi yıllardı özlemini çektiği ve eksikliğini hissettiği Cami’si..
0 yorum Dünya - 11.12.2017
Uzunköprü Kudüs İçin Yürüdü Uzunköprü Kudüs İçin Yürüdü.. ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma..
0 yorum Gündem - 11.12.2017
Kase Uzunköprü Kase Uzunköprü.. UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Uzunköprü, Paşabahçe f..
0 yorum Gündem - 11.12.2017
Üye Bilgi