Bu İçeriği Paylaş
28 Mayıs 2018 Pazartesi

Belediye Çöpköy ve Yeniköy Mahallerinde İftar Yemeği Verdi


Uzunköprü Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği etkinliği bu yıl merkez dışında yer alan iki mahallede de gerçekleştirildi. Uzunköprü’ye bağlı Çöpköy ve Yeniköy mahallerinde gerçekleşen iftar programında iftar yemeğinin yanı sıra eski Ramazan gelenekleri olan iftar sonrası Ramazan eğlenceleri de tertip edildi. İftar yemeğine katılan Belediye Başkanı Enis İşbilen, “Ramazan birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, manevi değeri yüksek bir aydır” dedi.
 
Daha önce 6 Haziran’da yapılacağı açıklanan Belediye’nin Büyük İftar Programı öncesinde birer gün arayla Uzunköprü merkez dışındaki Çöpköy ve Yeniköy mahallerinde iftar yemeği düzenlendi. Tüm birimlerden belediye çalışanlarının görev aldığı Yeniköy ve Çöpköy iftar programı mahallelilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. İftar yemeğinin ardından eski Ramazan geleneklerinin yaşatılması adına eğlence programı düzenlendi. Te&Be Sanat atölyesinin sahnelediği skeç ve gösteriler ile vatandaşlar iftar sonrası keyifli dakikalar geçirdi. Organizasyonlar hakkında konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bu günlerde Belediye olarak bu ortamı tesis etmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti. İşbilen, “Ramazan-ı  Şerif tüm İslam alemine huzur ve barış getirsin.Vatandaşlarımız ile birlikte iftar yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan paylaşmak, kardeşlik ve yardımlaşmaktır. Bunun güzel bir örneği olarak vatandaşlarımızla birlikte orucumuzu açıyoruz. El ele, gönül gönüle verip Uzunköprü’yü geleceğe taşımak için kader birliği yaptığımız tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Allah, birlik ve beraberlik içerisinde daha nice Ramazanlara ve bayramlara kavuşmayı nasip etsin” dedi.

 
Bu içerik 617 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi