Bu İçeriği Paylaş
29 Temmuz 2012 Pazar

KUM SATIŞI YILAN HİKAYESİNE DÖNÜŞTÜ

İl Encümeninde daha önce satışı için iki kez ihaleye çıkarılan fakat alıcı olmadığı için iptal edilen milli kum yeniden satışa çıktı ancak alıcı çıkmayınca ihale bir kez daha iptal oldu.


 İl Encümeninde daha önce satışı için iki kez ihaleye çıkarılan fakat alıcı olmadığı için iptal edilen milli kum  yeniden satışa çıktı ancak alıcı çıkmayınca ihale bir kez daha iptal oldu.Vali Gökhan Sözer'in yurtdışında olduğundan Özle İdare Genel Sekreteri Ahmet Çetin'in başkanlık ettiği toplantıya Edirne İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü Serpil Cenker, İl Encümeni Üyeleri Asım Uyguner, Sebahattin Karaman, Metin Aral, Özcan Soyupak ve Tacittin Çalım, talepleri sunan ve bilgilendirme için hazır bulunan müdürlüklerin temsilcileri katıldı.Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü,  Eskiköy ovası yaz seddesi Km:2+300-600 Meriç Nehri taşkını sonucu tarlalara dolan milli kumun satışının uygun olacağını kaydetti.Genel Sekreterlik makamının 20 Haziran 2012 tarih ve 5325 sayılı oluru ile oluşturulan muhammen bedel tespit komisyonu tarafından belirlenen 0.20 TL/m3+KDV bedel üzerinden 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu (D.İ.K)'nun 45'nci maddesi gereğince söz konusu yaklaşık 756.600 metreküp milli kumun satışı alıcı olmadığından yapılamadı.İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Çetin de, "İhaleye katılımcı olmadı, üçüncü defa ihaleye çıkıyoruz. Sayın valimizin talimatları doğrultusunda biz iki hafta kadar önce ihaleye çıkalım demiş ve biz de hazırlıklarımızı yaptık. Ancak şu an ihale olmasına rağmen katılımcı olmadı. Daha önce iki defa ihale oldu ancak ihaleyi alan firmalar şartları ve hükümleri yerine getirmediğinden iptal etmek zorunda kaldık. Bu kumu bir an öce elden çıkarmak gerekiyor. Tarlaların boşaltılsın ki tarımsal faaliyet için kullanılabilmesi açısından önemli. Vatandaşımızın biz de mağdur olmasını istemiyoruz. Bizim parasal beklentimiz yok. Çiftçimizin mağduriyetini gidermek için tarlaların faaliyete geçmesi bakımından biz bu durumu önemsiyoruz." Dedi.

 
Bu içerik 2445 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi