Bu İçeriği Paylaş
18 Aralık 2017 Pazartesi

MİNİK PEHLİVANLAR KIRKPINARA DOĞRU

Edirne Belediyesi bünyesinde bulunan pehlivanlar Bulgaristan’ın Dimitrovgrad şehrinde gerçekleştirilen 11. Uluslar arası Enyo Yancev Güreş Turnuvasına katılarak oldukça başarılı bir turnuva geçirdiler.


11. Uluslar arası Enyo Yancev Minikler Güreş Turnuvası Bulgaristan’ın Dimitrovgrad şehrinde düzenlendi. Edirne Belediyesi Güreş Takımı 3.’lük elde ederek kürsüdeki yerini aldı. Miniklerin hırslı ve istekli olmaları gelecek için oldukça umut verici oldu. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde izleyebilme ihtimalimiz olan minikler bu turnuvada önemli yere geleceklerini belli ettiler.
 
Dimitrovgrad kentinde düzenlenen turnuvaya balkan ülkelerinden de katılım oldukça fazla oldu. Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, Yunanistan, Moldovya ve Rusya ekiplerinin katıldığı turnuva güreş severlere heyecanlı dakikalar yarattı. Balkan üzerinde yaşayan halklar tarafından güreş oldukça sevilmektedir. Federasyonları ve Spor Bakanlıklarının destekleriyle Balkanlardan Avrupa’ya doğru bilinçli bir şekilde eğilim göstermektedir. Türkiye’de hızlıca büyüyen güreş sporu her kesimden insanı bünyesine katma planında olup ülkede güreşi daha da ileri taşımaktayız. 
11. Uluslararası Enyo Yancev Minikler Güreş Turnuvası’na Edirne Belediyesi Güreşçileri; Arda Sivrikaya, Arda Serbest, Hasan Akgül, Ersin Eren Avcıl, Kerem Bakır, Atahan Bartu Çetin, Sinan Yılmaz, İbrahim Kızmaz, Muhammed Aliço, Arda Batı, Yunus Yaykın, Caner Yaykın, Burak Barış ve Muhammed Alice katıldı.
 
Güreş Antrenörü Talat Çelik 11 Uluslararası Enyo Yancev Minikler Güreş Turnuvasında 3’üncü olduklarını açıklayarak şunları aktardı:’’Edirne Belediyesi Güreş Takımı olarak, Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın destekleriyle katıldığımız güreşlerde birçok derece ve başarı elde ediyoruz.
 
 Başkanımıza bize olan desteği ve güveni için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bizler de Edirne Belediyesi Güreş Takımı olarak hem belediyemizin hem de Edirne’mizin adını duyurmak için her geçen gün daha fazla çalışıyoruz.’’ Açıklamalarında bulunduktan sonra 3’üncülük kupasıyla takımıyla salondan ayrıldılar. Önder Kılıç (A22)

 
Bu içerik 431 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi