Bu İçeriği Paylaş
14 Haziran 2018 Perşembe

Başbakan’dan Uzunköprülülere Bayram Müjdesi


Başbakan Binali Yıldırım, Trakya Gelişim Projesi'nin hayata geçirildiğini, bu alanda 2019 sonuna kadar 10 milyar liralık yatırım gerçekleştirileceğini söyledi. Yıldırım, Uzunköprü’de yapılacak OSB ile ilçede ki istihdam sorunun büyük ölçüde çözüleceğine işaret ederek , “Yaparsa Ak Parti yapar” dedi. 24 Haziran’da Edirne’den oldukça umutlu olduğunu ifade eden Yıldırım, Edirne’den en az 3 vekil çıkacağına inandığını söyledi.
 
Hamzadere ve Çakmak barajları başta olmak üzere 16 baraj ve 28 gölet yapıldığını anlatan Yıldırım, "252 bin dönüm araziyi suyla buluşturduk. 370 bin araziyi de yapacağımız projelerle suyla buluşturacağız. Belediyenin yapması gereken atık su projesini biz yaptık. Kirli sulardan şehri kurtardık. Edirne'yi taşkınlardan koruyacak Kanal Edirne Projesi'nde sona geliyoruz. İnşallah kısa sürede bu projeyi de tamamlayacağız." ifadelerini kullandı. Yıldırım, merkez, Keşan, İpsala, Süloğlu ilçelerine Edirne'den sonra doğal gaz sağlandığını, Uzunköprü'ye, Havsa'ya, Lalapaşa'ya, Meriç'e, Subaşı'na, Enez'e, Yenimuhacir'e, Yeni Karpuzlu'ya, Küplü'ye de Kasım 2019'a kadar doğal gaz verileceğini duyurdu. Yıldırım, Edirneli çiftçilere 2002'de verilen 37 milyon liralık desteğin 2017'de 320 milyona çıktığını kaydetti”.
 
“ÇİFTÇİLERE DESTEKLER DURMADAN SÜRÜYOR”
"Edirne'de 15 yılda 2 trilyon 500 milyon lira nakit fide desteği verdik, hayvancılık desteğini 15 yılda 14 kat artırdık, 400 trilyonun üzerine çıktık. 16 yılda Edirne'ye bir sanayi şehri haline getirdik, binlerce küçük işletmeye faiz destekli kredi verdik. Edirne'de AK Parti öncesinde sadece bir tane organize sanayi bölgesi (OSB) vardı, şimdi iki tane OSB var. Burada bine yakın kardeşimiz çalışıyor, evine ekmek götürüyor. Neler yaptığımızı burada tek tek saymaya kalkarsam zaman yetmez zaman, güneşin altında sizi oruç ağız bekletmek gönlüme ağır geliyor, onun için özet gidiyorum. 71 hektar alana kurduğumuz Uzunköprü OSB'si bittiğinde 2 bin 750 kardeşimiz iş, aş sahibi olacak. Bütün bunlar Edirne'ye yaptıklarımızın küçük bir parçası, her şey Edirne için. Çünkü Edirne'de bizim serhat şehrimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğinin, kardeşliğinin, beraberliğinin teminatıdır." Katılımcılara "Vakit birlik vakti, vakit Türkiye vakti diyor muyuz?" diye soran Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek istedi.
 
BAŞBAKAN EDİRNE’DEN 3 VEKİL İSTEDİ
Edirne’de miting düzenleyen Başbakan Binali Yıldırım, Edirne’den en az 3 vekil çıkacağını inandığını söyledi. Edirne’ye güvendiğini ve her hangi bir şüphesinin olmadığını söyleyen Başbakan Yıldırım 24 Haziran’da Edirne’den oldukça umutlu olduğunu ifade etti.
 
10 Haziran günü Selimiye Meydanı’nda Edirnelilerle buluşan Başbakan Binali Yıldırım, “Edirne bu yıl bir başka. Meydanları dolduran şu muhteşem coşkuyla yine tarih yazıyorsun Edirne. Edirne 24 Haziran’da yeni bir destan yazacak mıyız? Vakit birlik vakti, vakit Türkiye vaktidir. 24 Haziran’da sandıkları tıka basa dolduracak mıyız? Maşallah. Fatih’in torunlarına bu yakışır, Edirne’ye bu yakışır. Allah hepinizden razı olsun” dedi. 

 
Bu içerik 306 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi