Bu İçeriği Paylaş
13 Kasım 2017 Pazartesi

UTSO’dan Bölgeyi Kalkındıracak İşbirliği

Toplantının ana gündem maddesi ilk kurulduğunda Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Edirne Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanteri projesi çalışmalarının daha sağlıklı ve veri akışının daha düzenli olması açısından, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’n


 Uzunköprü Adalet Gazetesi
Toplantının ana gündem maddesi ilk kurulduğunda Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Edirne Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanteri projesi çalışmalarının daha sağlıklı ve veri akışının daha düzenli olması açısından, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na devredilmesi oldu. Diğer yandan toplantıda Uzunköprü ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odaları ile işbirliği içerisinde Edirne il geneli sanayi tesislerinin tüm bilgilerinin, fotoğraflarının, konumlarının, kalite belge sahipliklerinin, çalışan sayılarının ve diğer tüm demografik özelliklerinin yer alacağı bir veri paylaşım portalının hazırlanması üzerinde duruldu. Bilgisayar üzerinden bir sunum hazırlayarak toplantı süresince görsel olarak proje ile alakalı bilgilendirmelerde bulunan Nevzat Taşkın, yakın zamanda bu sistemi tüm alt kullanıcalara açacaklarını ifade etti.
ÖĞRENCİLERE STAJ İMKANI SAĞLANACAK
Toplantıda KÜSİ Projesi çerçevesinde ziyaret edilen işletmelerden alınan verilerin işlenerek hizmete sunulduğu KÜSİP veri portalından bahseden Oğuzhan Erdem, bu proje ile portala kaydı yapılan tüm sanayi tesisleri ve üniversitelerde eğitimine devam eden öğrencilerin bir araya getirilerek staj imkanlarının sağlanmasının amaçlandığını ifade etti.
Başkan Ercan İHTİYAR da projenin bir gereklilikten ortaya çıktığını ve bu projeye gerekli desteğinin sağlanacağını vurguladı. 
 Furkan Onur Öztaş(A18)       

 
Bu içerik 778 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi