Bu İçeriği Paylaş
11 Ocak 2018 Perşembe

UTSO OSB İçin Bankalar İle Toplantı Yaptı

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası(UTSO) banka yöneticileriyle bir araya gelerek Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.


UTSO, Ocak ayından başlayarak, gerçekleştirmeyi planladığı sektör toplantılarının ilkini ilçemiz banka temsilcileriyle 9 Ocak 2018 Salı Günü Cazgır Cafe’ de düzenlenen bir organizasyonla gerçekleştirildi. Toplantıya UTSO ev sahibi olarak Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İHTİYAR, Meclis Başkanı İsmail ŞENBAŞ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan AKINCI, Meclis Başkan Yardımcısı Cemal ÇOLAK, Yönetim Kurulu üyesi Salih Zeki YAZICIOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin ÇAKIR ve Meclis üyesi Salih YAVUZ ile; Uzunköprü ve Meriç'te bulunan Banka Yöneticileri ve Edirne Meydan Yapı Kredi Şubesi temsilcileri katılım gösterdi.
 
UTSO Başkanı İhtiyar, Uzunköprü’ nün ekonomik durumunu, önümüzdeki dönem projeleri konuşmak, talepleri ve beklentileri alarak daha iyi analiz yapabilmek adına, yapılan sektör toplantılarının faydalı bir yol olduğunu sözlerine ekleyerek toplantıya başladı. Önümüzde ki dönem ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vermek adına ilk toplantıyı Basın temsilcileri ile yaptıklarını, Ancak sektör toplantılarına Bankalar ile başladıklarının altını çizdi. Ardından diğer sektör temsilcileri ile yapılacak toplantılarda elde edilecek verilere göre üyelerin finansman beklentileri alındıktan sonra tekrar bir araya gelerek ortak çözüm üretebileceğini belirtti.
Çevreye Duyarlı Karma OSB‘ nin çalışmalarının bitirilerek, 2018 yatırım programına girebilmesi için verilen uğraşlar sonucu, OSB projesi 2018 yatırım programına girdi. Bu süreçte çeşitli sektörlerin ama en önemlisi finansman anlamında en çok alakadar olunacak olan Bankaların geri dönüşlerinin çok önemli olduğunu, bankaların ileriye dönük projeler için çeşitli finansman modelleri ile yatırımcılara neler önerebilirler, açılacak işletmelere ne gibi kaynaklar hazırlayıp yararlı olabilirler hususu üzerinde duruldu.
 
"EN ÖNEMLİ İŞLEM BANKALARA DÜŞÜYOR"
İhtiyar sözlerine “Uzunköprü’ nün ticari hayatını yönlendirecek, yeni açılacak işletmelere finansmanda yardımcı olacak olan sizlersiniz. Bu süreçte en önemli işlem siz bankalara düşüyor. Planlamayı iyi yapıp, el birliğiyle bir şeylere destek olalım. Bölgeye daha iyi hizmet verebilmek için, sizlerden gelecek önerilere ve çözümlere ihtiyacımız var. Sizlerle de istişarede bulunarak üyelerimize daha iyi nasıl hizmet ederiz onun amacındayız” diyerek ekledi.
İhtiyar, önümüzdeki haftalarda diğer sektörlerle olan toplantıların da devam edeceğini, en son yapılacak kapanış toplantısında beklentilerin, önerilerin ve yapılacakların neler olacağının konuşulması için tekrar birlikte olmayı arzu ettiğini söyledi.
 
Son olarak İhtiyar konuşmasında; “Önümüzdeki dönemle alakalı özellikle 2018’ de neler yapılacak, bizi neler bekliyor analiz edilecek. Bunun en önemlisi ekonomik bütçe ayağı bu noktada özellikle bankalardan başlayıp buradaki sektörleri ve bu sektörler ile alakalı TOBB camiası olarak neler yaptık, yeni dönemde bunlardan biz neler bekliyoruz hepsi konuşulacak” dedi.
 
Katılım yapan Banka temsilcileri de söz alarak, OSB için maliyet oluştuğunda ve ihtiyaç netleştiğinde gerekli finansman desteği için bireysel veya ortak çalışma yapılabileceğini, ayrıca üyelerin bilanço yönünden sıkıntılar sebebi ile kredi oluşturmakta sıkıntı çekildiğini ve üyelere bu kapsamda eğitim önerisinde bulunuldu. 
 

 
Bu içerik 410 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi