Bu İçeriği Paylaş
13 Mart 2018 Salı

Ördekli Göl Ağaçlandırılıyor

Uzunköprü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan ekipler tarafından Ördekli Göl Mesire Alanında fidan dikimi işlemi gerçekleştirildi.


Yeşillendirme çalışmalarını sürdüren Uzunköprü Belediyesi’nin son durağı Ördekli Göl Mesire Alanı oldu. Şehir içi ve şehir dışında fidan ekim çalışmalarını sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelleri geçtiğimiz haftalarda Uzunköprü ile Çöpköy Mahallesi arasında bulunan Çamlık alanında yanan ağaçların yerine fidan dikimi gerçekleştirilmişti. Ekipler son çalışmasında Çamlık alanının karşısında bulunan Ördekli Göl Mesire alanını ağaçlandırmaya başladılar.
Yaşam kaynağı olan oksijen deposu ağaçlar çoğaldıkça daha temiz ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşacağı için Uzunköprü Belediyesi bu düşünce ile fidan dikim çalışmalarını son sürat sürdürmektedir.
 
Ördekli Göl Mesire Alanının daha hızlı şekilde yeşillenebilmesi ve gelen ziyaretçilere gölge sağlayabilmesi için fidanların bir kısmı büyük yaş ve boyda seçilmiş ve dikim işlemi gerçekleştirilmiştir. 
 
Bu alanın aileler tarafından kullanılan bir hale getirilmesi doğrultusunda çalışan belediye geçtiğimiz dönemde alanın belli bölümlerine lavabo ve tuvaletler yaparak gelen vatandaşların mağduriyetini ortadan kaldırdı.
 
Ağaç dikim işlemlerinin büyük bir hassasiyet ve titizlik ile yapıldığını söyleyen Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, dikilen fidanların vatandaşlar tarafından sahiplenilmesi ve korunması gerektiğini açıkladı.

 
Bu içerik 310 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi