Bu İçeriği Paylaş
02 Nisan 2018 Pazartesi

Bütün Oklar Kundaklamayı İşaret Ediyor

-


 Muradiye Mahallesi’nde Verem Savaş Dispanseri karşısında bulunan park halindeki araçta çıkan yangın yanında bulunan minibüslere de sıçrayarak mahalle sakinlerine tehlikeli anlar yaşattı. Sabah 05:00 sularında yaşanan olayda hırsızlık sonrasında kaçan şahısların aracı ateşe verdikleri şüphesi üzerinde duruluyor.
 
Park halinde olan araçta çıkan yangın yanında bulunan iki minibüse sıçraması sonrasında Muradiye Mahallesi sakinleri tehlikeli anlar yaşadı. Eski itfaiye yolu üzerinde park halinde bulunan aracın yanması sonucu alev alan otomobil kullanılamaz duruma geldi. Yanında bulunan iki minibüste de oldukça fazla maddi hasar bulunuyor.
Yangın esnasında aracın yanına gelen vatandaşlar itfaiyeyi arayarak yapılması gerek ilk hamleyi gerçekleştirmiş oldular. Araç sahibi yanan arabasının yanına geldiğinde kapılarının olmadığını farketti ve olayın hırsızlık sonrası gerçekleştiğini tahmin etti. Gelen itfaiye yanan araca müdehale ederek yangının büyümesini engelledi ve alevleri kontrol altına alan itfaiye personeli aracı söndürdü. Daha sonra soğutma çalımları yaparak araca köpük sıkan itfaiyeciler görevlerini tamamladıktan sonra olay yerinden ayrıldı.
Araçta LPG takılı olması civardaki insanları oldukça korkuttu. Aksi durumun olması durumunda adeta bir bomba etkisi yaratabilecek olan tüplü araçlar yangın durumlarında oldukça tehlikeli olarak biliniyor. Yangın esnasında ve sonrasında yangın haricinde aksi bir durumun olmaması oldukça iyi bir haber olarak nitelendirildi yetkililer tarafından.
Yetkililer yangın sürecinde kundaklama şüphesi üzerinde duruyorlar. Araç yandıktan sonra ortaya çıkan manzara şaşkınlık vericiydi. Aracın sol ön çamurluk, sol iki kapı ve direksiyonun bulunmaması hırsızlık sonrası kaçan şahısların aracı ateşe verebilecekleri şüphesi yaratıyor. 
Parmak izi bırakmamak için böyle bir teşebbüse giriştikleri orada bulunan vatandaşlar ve araç sahibi tarafından konuşuldu. Yangın söndürüldükten sonra gelen olay yeri inceleme ekipleri aracın fotoğraflarını aldıktan sonra araç sahibi ile bil gi alışverişinde bulundular. Olay üzerinde incelemelerine devam eden polis ekipleri araştırmalarını devam ettiriyor.

 
Bu içerik 397 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi