Bu İçeriği Paylaş
16 Nisan 2018 Pazartesi

Ünal: ‘15 Temmuz Gecesi Bu Ülkenin Parçalanamayacağını Gösterdi’

‘Ülkemizin Üzerinde Oynanan Oyunlar’ isimli konferansı vermek için Uzunköprü Ak Parti Gençlik Kolları’nın misafiri olan Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Av. Fatih Ünal MYO konferans Salonu’nda Uzunköprülülerle buluştu.


Uzunköprü’ye Ak Parti Gençlik Kolları’nın misafiri olarak gelen ve MYO Konferans Salonu’nda öğrencilere ve Uzunköprülülere ‘Ülkemiz Üzerinde Oynanan Oyunlar’ adlı konferans veren Av. Fatih Ünal, 15 Temmuz gecesinden bahsederek o gece Ankara’da yaşadıklarını ve gözlemledikleri olayları gelen katılımcılara aktardı. Gerçekleşen konferansa Uzunköprü Ak Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Azbiye Ataş, Belediye Meclis Üyesi Sabri Şimşek ve Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Emin Çınar karılım sağladılar.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Türkiye’de gerçekleşen darbe süreçlerinden hazırlanmış görüntüler eşliğinde hazırlanan sunun da gelen katılımcılara sunuldu.
 
Konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Av. Fatih Ünal gelen katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başladı. 15 Temmuz gecesinden bahsederek sözlerine devam eden Ünal şöyle devam etti: “ Genel Kurmay Başkanı ve MİT Başkanı’nın özverili gayretleri ile darbecilerin darbe planları akşam saat 10:00’ çekildi. O gün saat 10 sıralarında evime giderken İstanbul’dan bir arkadaşım aradı ve köprü üzerinde askerlerin yolu kapattığını söyleyerek Ankara’da herhangi bir olayın olmadığını sordu. O ana kadar hiçbir şeyden haberim yoktu ve burada bir şey olmadığını söyledi. Daha sonra gelişen olaylar karşısında bende dışarı çıkarak burada bulunan yetkili arkadaşlarla o gece yaşanan alçakça olaylar şahit olduk. Ülkemiz üzerinde oynanan oyun karşısında milletimiz bu darbecilere gereken cevabı verdi ve yeniden bir tarih yazmış oldular. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Halkımızı sokaklara ve meydanlara davet etmesiyle birlikte o gecenin seyri değişmiş oldu.  Biz bu ülkede çok darbe gördük ve bu darbe değildi tamamen planlı ve programlı hazırlanmış bir girişimdi.
 
Önceden fark edilen darbe girişimi bu alçakları bozguna uğrattı. Biz birlik ve beraberlik içinde oldukça hiçbir güç bizi bölemeyecek ve parçalayamayacaktır.” sözleriyle o geceyi ve süreci anlattı. 

 
Bu içerik 259 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi