Bu İçeriği Paylaş
12 Şubat 2018 Pazartesi

Becan, “İhraç Talebimiz Yok, Yönetmeliği İşlettik”

CHP Uzunköprü Kurultay Delegeleri İlçe Başkanı Özlem Becan ve Yakup Atalay gerçekleşen genel kurultayı Değerlendirdi. Becan ‘Hayır bloğunun korunması için Kılıçdaroğlu’nu destekledik’ derken, İnanç Sülüş’ün ihracı ile ilgili haberlere, “Bizim böyle b


 Uzunköprü Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Binasında gerçekleşen basın toplantısına kendisi gibi kurultay delegesi olan Yakup Atalay ve parti üyeleri ile katılan Becan, gündem deki konuları değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nu açıktan desteklediklerini vurgulayan Özlem Becan, bu desteğin seçimler öncesinde de kendileri tarafından açıklandığını dile getirerek şunları kaydetti, “Olağan kurultayımızın ardından bir değerlendirme toplantısı yapmak için buradayız.  Kongre süreci bizim için olumlu geçti. Kılıçdaroğlu’nu açıktan destekledik.
Kılıçdaroğlu’nu desteklememizin temel sebebi, 16 Nisan öncesi oluşan ve büyük bir toplumsal uzlaşıyı temel alan hayır bloğunun korunmasıdır. Bu sebeple belgeli olarak Kılıçdaroğlu’na desteğimiz verdik. “dedi. 
 
BECAN, “İNANÇ SÜLÜŞ BU PARTİNİN BİR DEĞERİDİR”
Kurultay değerlendirmesinin ardından gazetemizin sorduğu İnaç Sülüş’ün ihraç haberleri ile ilgili konuya açıklık getiren İlçe Başkanı Özlem Becan şunları söyledi, “Biz yönetim olarak yönetmelikte yer alan maddeyi işletmek adına bir girişimde bulunduk ve parti kayıt defterlerini kendisinden istedik. İnanç Şülüş ile bu sürece gelinmeden önce gerek sözle, gerek telefonla, gerekse noter kanalıyla iletişime geçtik. Fakat bize herhangi bir dönüş yapmadı. Biz kesinlikle partiye dört buçuk sene başkanlık yaparak hizmet etmiş birinin ihracını istemeyiz. İnanç Sülüş bu partinin bir değeridir. Biz sadece süreci il yönetimine bildirdik. İsterseniz ilgili yönetmeliği sizlere de okuyayım yönetmelikte aynen şunlar yazmaktadır, ‘Örgüt Yönetim Birimleri önceki yönetimden bütün defter ve belgeler ile değerleri, alındı makbuzlarının dip koçanlarını göreve başladıkları tarihte gerekli sayım ve kontrolleri yaptıktan sonra bir tutanakla devralmak ve eski yönetimler de bunları devretmekle yükümlüdür. Devir-teslim işlemi, usulüne uygun olarak yapılmadıkça devir veren saymanın sorumluluğu sona ermez ve ilişiği kesilmiş sayılmaz’. Yönetmelik çok açıktır fakat İnanç Bey bize bir dönüş yapmadı. Bizde durumu İl Başkanlığına bildirdik. Bizim tarafımızdan herhangi bir ihraç talebi veya disiplin söz konusu değildir. Kararı İl Yönetimi verecektir “dedi. Furkan Onur Öztaş(A18)

 
Bu içerik 386 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi