Bu İçeriği Paylaş
18 Eylül 2017 Pazartesi

Yeni okul hizmette

Uzunköprü’de, yapımına 2015 yılının Temmuz ayında başlanan İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2017 -2018 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla faaliyete geçti.


 
Temmuz 2015’te Uzunköprü’de yapımına başlanan İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi, yeni dönemle birlikte eğitim öğretime açıldı. Ortaokul ve lise bölümlerinin toplamında ortalama 300 kayıtlı öğrencinin bulunduğu okul binasına ek, bir de 72 öğrencilik erkek yurdu yer alıyor. 
Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 6 bin metre karelik alanını, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamasıyla birlikte aynı alanda yükselen okul binasında, 8’i ortaokul, 8’i lise olmak üzere toplamda 16 derslik yer almakta. Dersliklerin yanında, 1 adet Fizik Laboratuvarı, 1 adet Kimya – Biyoloji Laboratuvarı, 1 adet özel eğitim sınıfı, 1 adet veli görüşme odası, 1 adet Bilişim Dersliği, 1 adet çok amaçlı salon, 1 adet kütüphane, 1 adet okul kantini, 1 adet spor odası, 1 adet basketbol/voleybol sahası ve 1 adet mescid de  okul binası içerisinde                  bulunmakta. 
Okula bağlı erkek öğrenci yurdu, 72 öğrenciye yatılı olarak hizmet verecek. 24 odaya sahip yurtta, her odada 3 öğrenci kalacak. Ayrıca Fatih Projesi kapsamında da  yurtta kalan her öğrenciye, wifi ağından internete bağlanma imkanı sağlanıyor.
Yeni okul binasının son sistemle yapıldığını belirten Edirne İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, “Tüm detayları düşündük. Çağımıza uygun, bir ortaokul ve bir lise inşaa ettik. Her derslikte son sistem akıllı tahtalar mevcut. Sınıflar, geniş ve ferah. Okul yurdumuzun odaları 3’er kişilik. Bina içi bitmiş durumda, sadece okul bahçesine görsel zenginlik katma adına, çimleme çalışması kısa bir süre devam edecek.” dedi. (A14) Berk SAN

 
Bu içerik 226 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi