Bu İçeriği Paylaş
19 Nisan 2018 Perşembe

Pazarcıların İsyanı Zabıt Müdürü Kır’ın Başını Yedi


Yerelde olduğu kadar Ulusal basına da taşınan pazarcıların market basma olayı Belediye Zabıta Müdürü Kazım Gürkan Kır’ın açığa alınmasıyla başka bir boyuta taşındı. Başkan İşbilen’in Müdür Kır’ı ‘Zabıta Müdürü olarak yapması gerektiği addedilen görev ve sorumlulukları yerine getirmediği” gerekçesiyle soruşturma tamamlanıncaya kadar görevden el çektirdiği öğrenildi.
 
Görevden alınan Kazım Gürkan Kır’ın yerine idari soruşturma tamamlanıncaya kadar Uzunköprü Belediye Zabıta Müdürlüğü görevine Hülya Lort vekalet edecek. İddialara göre Kazım Gürkan Kır’ın hakkında Başkan İşbilen tarafından başlatılan idari soruşturmanın nedeni olarak, “Pazaryeri esnafının tepki gösterdiği ilgili marketin; yasak olduğu yol ve kaldırımların üzerine taşıdığı sebze ve meyve tezgâhlarının içeriye aldırılmaması. Belediye Başkanı İşbilen ile görüşmek için belediye binası önüne gelen ve sadece Zabıta Müdürü Kazım Gürkan Kır tarafından karşılanan pazaryeri esnafının başkan İşbilen’in şehir dışında olmasına rağmen başkanlık katına alınarak talep ve şikâyetlerinin dinlenmemesi” olarak gösteriliyor. 

 
Bu içerik 669 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi