Bu İçeriği Paylaş
08 Şubat 2018 Perşembe

Çolak Yol Verdi, Akkuş Adaylığını İlan Etti


Uzunköprü Süt Üreticileri Birliği’nde seçim  yaklaştıkça ortam daha sıcak bir atmosfere  bürünüyor. Daha önce aday olmayacağını ilan eden Çolak, Çakıcı Otelde düzenlenen toplantıda, “Süt Üreticileri Birliğini uçurumun kenarından aldık, daha ileri taşımak Tamer ağabeyime nasip olacak” diyerek Akkuş’u aday gösterdi.
 
 
Uzunköprü’ye bağlı birçok köyün muhtarının buluştuğu aday tanıtım toplantısında ilk olarak sözü Mevcut Başkan Kayahan Çolak aldı. 
 
Çolak, Süt Üreticileri’nin dönemlerinde büyük bir uçurumun kenarından alındığını ifade ederek şunları kaydetti, “Öncelikle bizleri yalnız bırakmayarak toplantımıza iştirak eden köy muhtarlarımı, ağabeylerimi kardeşlerimi ve değerli basın mensuplarını hürmetle selamlıyorum. İlk göreve talip olduğumuz gün, ‘Ya Kayahan bu bataklığa girilir mi?’ diye serzenişte bulunanlar vardı.Biz onlara gerekli cevabı çalışmalarımızla göstereceğimizi söyledik.  
 
Bugün gelinen noktada Süt Üreticileri bataklığı kurutulmuş, emin adımlarla üreticisinin desteği ile birlikte geleceğe yürümektedir.
 
“BİR GREYDER HİKAYESİDİR GİDİYOR, BİZ O GREYDERİ SATMASAYDIK BUGÜN SÜT BİRLİĞİ BATMIŞTI!”
Yapılan birçok iyileştirmeye karşın greyder hikayesinin sürekli önlerine çıkartıldığını söyleyen Çolak, “Biz o gün o hamleyi yapmasaydık, süt birliği batacaktı. Bizim bu tasarrufumuz ile birlikte Süt Birliğinin itibari kurtuldu. Süt Birliği’nin hepsini bir greyderden ibaret görmek vizyonsuzluktur. Ekibimiz ile birlikte Süt Birliği’ne tüm zorluklara rağmen büyük hizmetler yaptık. “ dedi. Aday olmayacağını ama adaylık için en az kendisi kadar çalışkan bir ismi açıklayacaklarını söyleyen Çolak, Adayımız yönetimimiz tecrübeli isimlerinde Tamer Akkuş’tur, hayırlı olsun” dedi.
 
AKKUŞ, “BAYRAĞI DAHA YUKARILARA TAŞIYACAĞIM”
Kendisine önerilen görevi seve seve kabul ettiğini belirten Akkuş, “Biz zor zamanlarda elini taşın altına koyan insanlarız. Bugün Kayahan Başkanımız ile aynı gemideyiz, biriz her beraberiz. İnşallah Süt Üreticileri Birliğini daha ileriye taşıyacağız. Ben tüm üyelerimizden ve muhtarlarımıza da desteklerini bizden esirgememelerini bekliyorum” dedi.
 
AKKUŞ’UN YÖNETİM LİSTESİ ŞU ŞEKİLDE;
Başkan Adayı  Tamer Karakuş ,Yönetim kurulu üyeleri; Mehmet Subaşı,Muharrem İzci,Recep Günay, Fethi Cingöz,Levent Çakıl,Gökhan Arıkan. Denetim kurulu Üyeleri Hasan Hüseyin Şekerçi, Sefer Işık, Ramazan Demirhan. 
 
 

 
Bu içerik 330 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi