Bu İçeriği Paylaş
29 Temmuz 2012 Pazar

"Suçsuz olduğumuz anlaşılana kadar, Fenerbahçe'nin havuzda olmamasını sağlayacağız"

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu, Temmuz ayı olağan toplantısı, Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri’nde yapıldı... Aziz Yıldırım Metris Cezaevi'nden tahliyesinden sonra ilk kez konuştu. Çok sert açıklamalarda bulunan Yıldırım, ''Benim için Kıbrıs'


 Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay başkanlığındaki 25 yılını dolduran üyelerin tanıtılacağı toplantıda Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu raporlarının okunmasının ardından üyeler raporlar hakkında görüşlerini paylaşacaklar.
Toplantının ardından, Divan Kurulu Üyeleri ve eşlerine, Faruk Ilgaz Tesisleri havuz başında bir iftar yemeği verilecek.

 


Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, toplantının başında yapılan saygı duruşundan sonra kürsüye gelerek açıklamalarda bulundu... 

İşte konuşmasından satır başları:

 


-Bütün Fenerbahçelileri selamlıyorum. Bu süreçle ilgili bir çalışma yaptım. Bu süreci anlatacağım onun dışında kendi duygu ve düşüncelerimi anlatacağım.

 

-Fenerbahçe camiası olarak, yalanı adaletsizliği hep beraber gördük. Bu süreçte hep birlikteydik. Bu yüzden hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum Fenerbahçe'nin evladı olmaktan dolayı mutluyum. Bizler gerçekleri ortaya çıkarmalı ve diğer kuşaklara aktarmalıyız ki yeni nesillere anlatılsın. Bu camianın şanlı mücadelesi herkese ders olsun.

 

-Kamuoyu şunu iyi bilmelidir 3 Temmuz bir tarih değil bir zihniyettitr. Bir başlangıç değil bir sonuçtur. Güçlerini nereden aldıkları belli olmayan kendinden menkul kişilerle bu operasyonun başlatılması hayli zaman almıştır. Onlar için doğru zaman Fenerbahçe'nin şampiyon olduğu senedir.

 


FENERBAHÇE'DE BORÇ 178 MİLYON TL-3 Temmuz'un amacı, Fenerbahçe üzerinden Türk sporunu ele geçirmekti.

 

-Aziz Yıldırım hakkında dinleme kararı alınmasını gerekçe gösteren 3 dinleme ise tam anlamıyla trajededir.

 

-Mahmut Özgener ile yaptığım telefon görüşmelerini şike konuşması diye gösterdiler.

 


-3 Temmuz örgütlü bir zihniyettir. Bizimle her fırsatta görüşen, top oynayan Fenerbahçe Konge üyesi olanlardır. Bizleri açılışlara davet eden beraber maç izlediklerimiz kişilerin bize bunları yapmasıdır. Kısaca o kişilere ahlaksız diyorum.

 


AZİZ YILDIRIM'DAN ÇOK SERT SÖZLER - WEB TV

 


YILDIRIM GÖZYAŞLARINI TUTAMADI - WEB TV

 


"BİZE ADALETTEN BAHSEDENLER ÖNCE KENDİLERİNE BAKSINLAR"

 


-Şike suçlaması da kolay değildir. Ama bu da kolay değildir. 6222 tasarlanmış ve birilerine sipariş verilmiştir. Biz kanun çıktıktan sonra kanunu gördük. Beni ve Fenerbahçe'yi değersizleştirmek için yasa tasarlandı.

 

-"Sivas maçını kazanmasaydınız ve şampiyn olmasaydınız soruşturmayı açmayacaktım" denmesi her şeyi anlatmaktadır.

 

-1 haftada açıklanamayan birçok delil çıkmıştır.

 

-Bize adaletten bahsedenlerin önce kendilerine bakmaları gerekir.

 


AZİZ YILDIRIM'DAN KIBRIS ÖFKESİ

 


 

 


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Olağan toplantısında sert açıklamalarda bulundu.

 


 

 


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Olağan toplantısında çeşitli basın yayın kuruluşlarını şike ve teşvik soruşturması kapsamında yaptığı yayınlardan dolayı eleştirilerde bulundu.

 


 

 


AZİZ YILDIRIM DİVAN KURULUNDA KONUŞTU / SEMİH BAHADIR'IN OBJEKTİFİNDEN

 

 


Şike ve teşvik davasında yürütülen soruşturmada 'yayın yasağı' getirildiğini ancak bu yasağı delen bazı yayın gruplarının olduğunu ifade eden Yıldırım, "Yasakları delenlere bırakın ceza vermeyi soruşturma dahi açılmadı" dedi.

 


 

 


Aziz Yıldırım'ın konuşmasındaki en dikkat çeken ve öfke dolu sözleri ise kendisine atfen yazılan "Kıbrıs'a kaçacaktı" haberleri hakkında söyledi. Kendisini mezarının belli olduğunu ifade eden Yıldırım, "Benim mezarım belli bunu yazan şerefsiz nereye kaçacak ben de merak ediyorum." ifadelerini kullandı.

 


"BU BİR İHBARDIR"

 


- Dr. Ahmet Çakar; Aziz Yıldırım Türkiye'de olanları biliyor, Aziz Yıldırım bir abilik yapsın diyerek milli maçta şike yapıldığını bile söylemiştir. Bu ihbardır. Ancak bu tarihe kadar bir işlem dahi yapılmamıştır."

 


- Ahmet Çakar'ın bu açıklamaları için suç duyurusunda bulunacağım. Savcı Mehmet Berk'in mahkemelere katılmasını istedik reddettiler. Mali yapımızı inceleyin dedik reddettiler."

 


"BUCASPOR MAÇI İDDİANAMEDE YOK"

 


-Bilyoner'i kapatın demişim. Diyorlar ki "Aziz Yıldırım iddia oynadı." Halbuki ben hayatımda bir kere bile iddia oynamadım.

 

-Bucaspor maçında şike var dediler iddianamede bile yer almadı.

 

-Bizi suçluymuş gibi gösterdiler ama şu anda neler olduğunu görüyorsunuz. Tüm milletvekillerimize teşekkür ediyorum.

 

-Yaşadığımız bu süreyi 3 Temmuz'dan ibaret olarak görmek tarihi yanılgı olur. Unutulmamalıdır ki, bu operasyondaki diğer aktörler görevlerinin başındalar.

 


"SABRIMIZ SINIRLI DEĞİLDİR"

 


-Suskunluğumuz gafletimizden değil, saffetimizdendir. Ve unutulmamalıdır ki sabrımız sınırlı değildir.

 

-Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe asla unutmayacaktır. Bu davanın ve opersayonların şike olmadığını defalarca haykırdık.

 

-Sayın Savcı Berk, görev ve yetkileri alındıktan sonra, "Ben cemaatçi değilim. Olsam Ali Koç ve Murat Özaydınlı'yı içeriye almaz mıydım? Önemli olan hedef gösterilen şahısların alınmasıdır.

Yasa çıkmasaydı Aziz Yıldırım'ın savunmasını alıp bırakacaktk." dedi. İşte bu suç üstüdür. Soruşturmayı açarken davanın nasıl sonuçlanacağını biliyordu. Savcı olayların buralara geleceğini tahmin ettiğini itiraf etti.

 


-Bazıları son günlerde ağız değiştirdi.

 

-Son günlerde, her ne hikmetse benimle sohbet etmek isteyenlere sıklıkla tasarruf edilmektedir. Neden ben cezaevindeyken başka konuştular? Hakkımızda yapılanları unuttuğumuzu mu sandılar.-Bazıları hakkında derhal soruşturma açılmalı.

 

-Mahkemeden 13 maddelik bir talepte bulunduk. Aslında bu bizim için değil Türk sporu içindi.

 

-Biz cebir ve şiddet yapabilirmişiz ilerde. Belki de hiç yapmadan öleceğiz.

 


POLİSLERİN TANIK OLMASINI İSTEDİK, REDDETTİLER  

 


-Tapelerin verilmesini istedik, reddettiler. Polislerin tanık olmasını istedik onu da reddettiler. Lütfi Arıboğan ve Mehmet Helvacı'yı kaçırdılar. Eskişehir - Trabzon maçıyla ilgili olarak Selçuk İnan'ın konuşmasını istedik reddettiler. 12 futbolcunun dinlenmesini talep ettik onu da reddettiler. Mehmet Ali Bilen'in dinlenmesini de reddettiler.

 


 

 


-Mehmet Yıldız'ı çağırın dinleyin, yok. Sivas'ta Mehmet Yıldız, Trabzon'dan eski bir futbolcu geliyor, Abdurrahman'la Sedat'a 1 milyon Dolar getirdiğini söylüyor, onlarda Mehmet'e söylüyor, o da başkana söylüyor. Ama başkan bunu kabul etmiyor.

 
Bu içerik 1889 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi