Bu İçeriği Paylaş
19 Şubat 2018 Pazartesi

Rehabilitasyon Müdürü Atasoy'dan İhtiyara Ziyaret

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İhtiyar’ı makamında ziyaret eden 80. Yıl Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Leyla Atasoy yapılan çalışmalardan ve gelecek ile ilgili planlamalardan bahsetti.


80. Yıl Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Leyla Atasoy UTSO Başkanı Ercan İhtiyar’a makamında konuk oldu. Rehabilitasyon personeli olan Hızır Girgin ile birlikte rehabilitasyon merkezinin genel işleyişinden bahseden Atasoy şimdiye kadar yapılan çalışmalardan bahsetti.
Rehabilitasyon merkezinin daha iyi işleyiş sağlayabilmesi için konuşulan toplantıda verilebilecek desteklerle rehabilitasyon merkezinin çatısı altında yaşayan vatandaşlarımızın daha iyi koşullarda yaşayabileceği konuşuldu. 
 
UTSO Başkanı Ercan İhtiyar ellerinden ne gelirse yapabileceklerini söylerken orada yaşayan vatandaşlarımızın sağlığı ve huzurunun oldukça önemli olduğunu aktardı.
 
REHABİLİTASYON MERKEZİ MİSYON VE VİZYONUNU ŞÖYLE AÇIKLIYOR:
‘’Uzunköprü 80.Yıl Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü olarak öncelikli amacımız;  bakım ve gözetim işlemleri ailesi tarafından sağlanamayan,  tek başına bir yaşam sürdürmesi mümkün olmayan, bakıma muhtaç engellilerin; barınma-beslenme-korunma-sağlıklı yaşam gibi temel fizyolojik ihtiyaçlarının karşılanması, maddi-manevi ve sosyal yoksunluklarının giderilmesi,  rehabilitasyon hizmetlerinden yararlandırılmaları, sosyal sorunlarının önlenmesi ve çözümlenmesine yardımcı olunması,  hayat standartlarının iyileştirilmesi, ailelerinin engelli ve engelli bakımı konusunda  farkındalık kazanmalarına yardımcı olmaktır. Kuruluşumuz 18 yaş üzeri erkek zihinsel engellilere 42 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Kuruluşumuzda; engel durumunun vermiş olduğu olumsuz yaşam etkilerini mümkün olan en az düzeye indirmek üzere; engellilere fiziksel, zihinsel, psiko-sosyal ve meslekî yararlılık alanlarında çalışmalar yapılmakta ve engellilerin el-kol-kas gelişimleri ve zihinsel durumları da göz önünde bulundurularak başarabileceği en üst düzeyde el becerileri kazandırmak amacıyla gerekli kurs ve çalışmaları yapılmaktadır. (Oyun, spor, ahşap boyama, vb.).Buna ek olarak engellilere yönelik hizmetlerin sunumunda aile bağlarının güçlendirilmesi, kuruluş-aile işbirliği içinde bakım ve rehabilitasyon hizmetinin gerçekleştirilmesi, verilecek hizmetlere gönüllü kuruluşların ve kişilerin katılımının sağlanması, gerekli görülen hizmetlerin kalitesini arttırmak üzere ilgili Kurum, Kuruluş ve STK’larla ekip çalışmasının gerçekleştirilmesi temel hedeflerimiz arasındadır.’’  

 
Bu içerik 276 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi