Bu İçeriği Paylaş
25 Eylül 2017 Pazartesi

Çalışmaların yerini bataklıklar alıyor..!

Uzunköprü Belediyesi tarafından yapılan alt yapı çalışmaları, yağan yağmurun ardından MUHTEŞEM(!) görüntüler oluşturdu. Kazılan yerlerin kapanmasının ardından üst kısımda kalan toprak ve kum, kuru havada toz yığınına dönüşürken, yağmurlu zamanda da ç


Uzunköprü’de yapılan alt yapı çalışmaları, son hızıyla devam ediyor. Ancak çalışmalardan arta kalan toprak ve kum yığınları, vatandaşa zor anlar yaşatıyor. Kuru havada, toz yığınına dönüşerek vatandaşların solunum yapması ve yürümesini zorlaştıran kum ve toprak artıkları, yağmurlu zamanda ise adeta bataklığa dönüşmekte.
Rıza Efendi Mahallesi, Eski Hükümet Caddesi üzerinden alınan görüntülerin ardından gazetemiz, cadde esnafının nabzını tuttu. Araçların geçmesiyle cam ve dükkan içlerinin tozla dolduğunu ve günde en az 2 kez genel temizlik yaptıklarını belirten esnaflar, çalışmalar sonrası kalan kumların solunum yolu problemine de yol açabileceğinin altını çizdiler. Yağmurun yağmasıyla birlikte çamur yığınına dönüşen caddede vatandaşların zor yürüdüğünü de belirten esnaflar, “Bu toz adamı kanser eder. Köy merkezinde böyle yol yok.” ifadelerinde bulundular.
 Berk SAN (A14)
 

 
Bu içerik 11 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Emniyet Müdür Tekin’den  “Görevimin Başındayım” Mesajı Emniyet Müdür Tekin’den “Görevimin.. Geçtiğimiz günlerde alkollü bir işletmeye yaptığı asayiş uygulaması sırasında me..
0 yorum Gündem - 16.11.2017
Şehir İçindeki Birahanelere İmza Kampanyası Şehir İçindeki Birahanelere İmza Ka.. Uzunköprü şehir içindeki biranelerin içki ruhsatlarının iptal edilmesi için kamp..
0 yorum Gündem - 16.11.2017
Üye Bilgi