Bu İçeriği Paylaş
28 Eylül 2017 Perşembe

İhmal felakatle birleşince sonuç kaçınılmaz oldu

Servis Şoförü: “Ön tekerleğin bulunduğu zemin de çökseydi, minibüs yan yatardı.”


 Uzunköprü’de yapılan altyapı çalışmalarının ihmali, şiddetli yağmurla birleşince, araç trafiğinin yoğun olduğu sokakta yol çöktü. 
13 öğrencinin bulunduğu okul taşıtının olay yerinden geçmesiyle çöken yol, öğrencilerde paniğe sebep oldu. Araçta yer yer hasarlar bulunurken, araç içindeki öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
İlçemizde yapılan altyapı çalışmaları, şiddetli yağmurla birleşince ihmal edilen yolda çökme yaşandı. Özel bir öğrenci servisinin İnönü Caddesi’ne bağlanan Testici Sokak’tan geçtiği esnada yol çöktü. İçerisinde 13 öğrencinin taşındığı belirlenen serviste öğrenciler, kazayı yaralanmadan atlatırken araçta yer yer hasarlar meydana geldi. Yolun kanal şeklinde çöken kısmı kısa sürede, yağan yağmur sularıyla doldu. Yağmurun şiddetli yağması ve altyapının yeterli olmaması sebebiyle, İnönü Caddesi üzerinde de ufak çaplı çökmeler oluştu. Trafik akışının yoğun yaşandığı sokak ve cadde, araç trafiğine kapatıldı. Çöken yolda mahsur kalan servisin öğrencilerini okullarına yetiştirmek amaçlı servis şoförü, başka bir araç kiraladı. Okul taşıtı, belediye ekiplerinin müdahalesiyle saatler sonra kurtarıldı. 
“PATATES SOĞAN TAŞIMIYORUZ, İNSAN TAŞIYORUZ..!”
Öğrencileri sağlıklı ve güvenli bir şekilde taşımak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten servis şoförü, “Her yıl farklı prosedürler geliyor. Bunları uyguluyoruz. Niçin geliyor bu değişiklikler? Öğrencilerimizin, evlatlarımızın güvenli bir şekilde ulaşım sağlamaları için. Bizler elimizden geleni sonuna kadar yapıyoruz. Kanunlara kesinlikle uyuyoruz. Bizler kolluk kuvvetlerince sık sık da denetleniyoruz. Ancak denetlenmesi gereken sadece bizler değiliz. Şu yolun haline bakın. Süratli gitmiyoruz, eğer biraz süratli olsaydı araç, ön tekerleğin bulunduğu zemin de çökebilirdi. İki tekerleğin birden çökmesi de minibüsü yan yatırırdı. Patates, soğan taşımıyoruz, can taşıyoruz. Dünyanın en kıymetli varlığı; insan bizim sırtımızda olan. Hata affetmeyen bir olay bu. Araç yan yatsaydı, camlar patlasaydı, öğrenciler yaralansaydı, bunun hesabını kim verecekti? Aracım da hasar gördü. Ancak aracımdan önce içerisinde bulunan öğrencilerim gelir.” ifadelerinde bulundu. 
Berk SAN (A14)

 
Bu içerik 72 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi