Bu İçeriği Paylaş
31 Ocak 2013 Perşembe

Keklik ve Tavşan Avı Mevsimi Sona Erdi

Ülke genelinde 15 Ekim tarihinde başlayan keklik ve tavşan avı, geçtiğimiz hafta sona erdi.


Uzunköprü Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Kenan Er, Ülke genelinde 15 Ekim tarihinde başlayan keklik ve tavşan avının 27 Ocak'ta sona ardiğini söyleyerek  Yaban domuzu, çakal ve bazı su kuşlarının avlanması ise 24 Şubat tarihine kadar devam edeceğini açıkladı.
Yasak kapsamına giren av hayvanlarının avlanması halinde, güvenlik birimleri tarafından yapılacak kontroller sonucu haklarında yasal işlem yapılacağını vurgulayan Kenan Er, "Birinci grup memelilerden yaban tavşanı, ada tavşanı, tilki, kaya sansarı ve ağaç sansarı ile ikinci grup kuşlardan kum keklik, Kınalı keklik ve kaya kekliği avı geçtiğimiz hafta itibariyle sona erdi. Yasak olmasına rağmen av hayvanlarının avlanması durumunda avcılar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Üçüncü grup kuşlardan kaya güvercini, tahtalı, sakar meke, sakarca kazı, yaban ördekleri, fiyo, kirik, çıkrıkcı, altıngöz, su çulluğu ile ikinci grup memelilerden yaban domuzu ve çakal avı 24 Şubat'a kadar devam edecek." diye konuştu.

 
Bu içerik 1239 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi