Bu İçeriği Paylaş
04 Aralık 2017 Pazartesi

Halise Hatun Mahallesinde Facia Kıl Payı Atlatıldı

Halise Hatun Mahallesinde kömür yüklü bir kamyon eğimin ve yükün etkisiyle devrildi. Can kaybının yaşanmadığı kazada maddi hasar meydana geldi.


 Havaların soğumasıyla birlikte kömür sevkıyatı şehir içinde yoğunlaştı. Belirli periyotlar ile kömür alımı yapan site ve apartmanların önüne dökülen kömürleri taşıyan kamyonlar, vatandaşlardan trafiği aksattığı gerekçesiyle tepki görüyordu. İşlek noktalarda gece saatlerine alınan kömür nakliyatı işlemi ara sokaklarda gündüzleri de devam ediyor. Halise Hatun Mahallesinde Kadri Paşa İlkokulu yanında kömür dökme işlemi sırasında eğimli bölgeye konumlandırılan ve ağır yüklenen kamyon damperin açılmasıyla birlikte sokağa doğru devrildi. Büyük bir gürültü ile pencereline koşan vatandaşlar olan bitene anlam vermezken sürücü yara almadan kazadan kurtuldu. Kömür torbaları sokağa saçılırken kamyonda hafif maddi hasar meydana geldi
HAFTA SONU OLMASI OLASI
 BİR FELAKETİ ÖNLEDİ
Kadri Paşa İlkokulu yanında devrilen kamyonun konumunda hafta iç yüzlerce öğrenci gelip geçiyor. Hafta sonu olması sebebiyle sakin olan sokakta, olası bir faciada şans eseri önlenmiş oldu. Hafta içi oluşabilecek bu türlü kazalar neticesinde birçok öğrenci hayati tehlike ile karşı karşıya kalacaktı. Vatandaşlar oluşan kaza sebebiyle korktuklarını, bu tür kömür dökme işlemlerinin bilinçli ve insanların sokakta daha seyrek bulunduğu saatlerde yapılması gerektiğini ifade ettiler.
Furkan Onur Öztaş(A18)

 
Bu içerik 397 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi