Bu İçeriği Paylaş
14 Aralık 2017 Perşembe

Umut Tacirleri İş Başında, “23 Göçmen ve 2 Kaçakçı Yakalandı”

Uzunköprü, Balabankoru ve Adasarhanlı’da gerçekleştirilen sınır devriye uygulamasında toplamda 23 göçmen ve 2 göçmen kaçakçısı yakalandı. 2 Kaçakçı tutuklanarak cezaevine gönderilirken, bir umut ile ülkelerinden kaçan göçmenler göç idaresine teslim e


Uzunköprü Balabankoru köyünde, alınan ihbar üzerine icra edilen Yol Emniyet ve Kontrol Devriyesi esnasında 34 VF … plakalı araç durduruldu. Araçta yapılan kontrolde (7) Afganistan uyruklu şahıs ile bu şahıslara organizatörlük yapan Ö.S. isimli şahıs yakalandı. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınan şüpheli şahıs çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Uzunköprü Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.
 
Yine aynı saatlerde başka bir devriye ekibince Balabankoru köyünde icra edilen Önleyici Kolluk Devriyesi esnasında 34 TP … plakalı araç dur ikazına uymayarak kaçmıştı. Yapılan takip sonucu araç yol üzerinde durdurulmasına rağmen araç sürücüsü aracı olay yerinde bırakarak gece karanlığından ve çalılık araziden istifade ederek gözden kayboldu. Araç içerisinde (7) Suriye uyruklu şahıs tespit edildi. Olayda kullanılan araca 690 Sayılı KHK kapsamında el konulduğu öğrenildi. Araç sürücüsünün Z. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş olup şüpheli şahsın yakalanması için çalışmalar devam ettiği bildirildi.
 
ADASARHANLI’DA 9       GÖÇMEN YAKALANDI
Adasarhanlı Köyünde icra edilen Önleyici Kolluk Devriyesi esnasında yapılan kontrolde, 06 AH … plakalı araç durduruldu. Araçta yapılan kontrolde, araç içerisinde (6) Suriye, (2) Bangladeş ve (1) Pakistan uyruklu olmak üzere toplam (9) şahıs ile bu şahıslara organizatörlük yapan araç sürücüsü Z.A. isimli şahıs yakalandı. Ayrıca araç içerisinde yapılan kontrolde (1) adet şişme bot ele geçirildi. Olay ile ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatıyla yabancı uyruklu şahıslar Edirne İl Göç İdaresine teslim edildi. Olayda kullanılan araca 690 Sayılı KHK kapsamında el konularak yediemin otoparkına teslim edildi. Şüpheli Z.A. sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Uzunköprü Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi. Furkan Onur Öztaş(A18)
 

 
Bu içerik 732 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi