Bu İçeriği Paylaş
16 Kasım 2017 Perşembe

Emniyet Müdür Tekin’den “Görevimin Başındayım” Mesajı

Geçtiğimiz günlerde alkollü bir işletmeye yaptığı asayiş uygulaması sırasında mekan sahipleri tarafından darp edilmek istenen İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tekin, hastanedeki tedavisinin ardından hemen görevine başladı. Olaydan bir gün sonra halkın ara


Geçtiğimiz Pazar gecesi yanında bulunan iki polis memuru ile asayiş uygulamasına çıkan İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tekin, uygulama yaptığı bir alkollü mekanda mekan sahipleri tarafından darp edilmeye çalışıldı. Olayın ardından hafif şekilde yaralanan Tekin, bir günlük tedavisinin ardından ivedilikle görevinin başına geçerek halkın arasına karıştı. İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız ile birlikte çarşı gezisine çıkan ve Telli Çeşme meydanında vatandaşlar ile çay içen Tekin, ‘ağır yaralı’ ve ‘bir ay raporlu’ haberlerini de yalanlamış oldu. 
“İDARİ AMİRLİKLER DİMDİK             AYAKTADIR, HALKIMIZ MÜSTERİH OLSUN”
Kaymakam Kemal Yıldız’ın da katıldığı halk sohbetinde, vatandaşlar Müdür Tekin ve Kaymakam Yıldız’a yoğun ilgi gösterdi. Halkın takdir ve teşekkür söylemleri eşliğinde dertlerini dinleyen Kemal Yıldız, yaşanan üzücü hadise hakkında şu ifadeleri kullandı, “Devletimiz yılmadan halkımıza hizmet etmeye devam edecektir. Yaşanan hadisenin failleri cezalarını çekecekler bundan kimsenin şüphesi olmasın. Gördüğünüz gibi Müdürümüz gayet sağlıklı ve görevinin başındadır. Uzunköprü idari amirlikleri dimdik ayaktadır, halkımız müsterih olsun” dedi.
OLAY İLE İLGİLİ 3 KİŞİ TUTUKLANDI
Uzunköprü Emniyet Müdürü Mustafa Tekin ve beraberinde ki 2 polise saldıran 4 zanlı adliyeye çıkarıldı. 6 saat süren sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen 4 kişiden İ.A, Y.A. ve S.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayın yaşandığı işletme belediye ekiplerince mühürlenerek kapatıldı.
SOSYAL MEDYADA DESTEK ÇIĞ GİBİ
Göreve gelir gelmez yaptığı operasyonlar ile halkın sükununu sağlamak adına büyük adımlar atan Emniyet Müdürü Tekin’e, yaşanan olay ardından vatandaşlardan büyük destek geldi. Sosyal medya üzerinden örgütlenen Uzunköprülüler, imza kampanyası başlatarak Mustafa Tekin’in arkasında olduklarını belirttiler. Ayrıca olayın yaşandığı işletme türevlerinin şehir dışına taşınması gerektiğini belirten imza bildirisinde, Belediyeden bu konuda acil adımlar atmasını talep etti.  
Furkan Onur Öztaş(A18)  

 
Bu içerik 2286 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi