Bu İçeriği Paylaş
11 Ocak 2018 Perşembe

Edirne Akademi'den Gazete Hazırlama Atölyesi

Edirne Belediyesi çatısı altında hayata geçirilen Edirne Akademi’nin kadrosunda bulunan İletişim Sosyoloğu Doç Dr. Serdar Taşçı Gazete Hazırlama Atölyesi kurarak katılımcılara katılımcılarla kendi gazetelerini hazırladılar.


Edirne Akademi her hafta gerçekleştirdiği projelerle aktif olarak işleyişini devam ettiriyor. Üniversitelerin yetkililerini konuk ederek katılımcılarına farklı konularda ders vererek gelen kişiler her konuda bilinçlendirilmeye çalışıyor. Bu konuların çerçevesinde İletişim Sosyoloğu Doç. Dr. Serdar Taşçı’nın gerçekleştirdiği proje olan Gazete Hazırlama Atölyesi aktif olarak faaliyetlerine başladı. 
 
Edirne’ye yeni bir vizyon kazandıran Edirne Akademi ‘Medya Dersi’ ile devam ettirdiği çalışmalar akademinin deneyimli kadrosuyla katılımcılara aktarılıyor. İlk olarak medyanın tarihsel sürecinden bahsedilerek başlayan ders, gazetenin nasıl oluşturulacağı, manşet nasıl hazırlanır ve sürmanşet nedir konularıyla devam etti. Gazete sayfaları oluşturma konusunda bilgi verilmesinin ardında yerel ve ulusal gazete incelemeleri yapıldı. Gazetelerin isimleri not alınarak kendi gazetelerine isim bulunması sağlandıktan sonra haberlerine Taşçı tarafından manşet ve sürmanşet atmaları istendi. Edirne’nin ikinci üniversitesi olarak nitelendirilen Edirne Akademi ‘Medya Dersi’  ile devam ettirdiği çalışmalarının ders işleyişinde Taşçı şunları aktardı. “Edirne Akademi’de, Edirne Akademi’ye kayıt yaptıran katılımcılarla birlikte ‘Medya’ derslerimize devam ettik. Yazılı, görsel ve sosyal medya ile ilgili bilgilendirilen akademi öğrencileri, Edirne Akademi’de elde ettikleri bu kazanımlarını Gazete Hazırlama Atölyesi ile pekiştirdi. Ulusal gazeteleri tek tek inceleyen Edirne Akademi öğrencileri, kendi gazetelerini oluşturdu. Gazetelerin isminden, gazetede yer almasını istediklerini gündeme kadar kendileri belirledi”  diyerek sözlerini sonlandırdı. 
 

 
Bu içerik 86 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Kaymakam Yıldız Sel  Felaketini Yerinde İnceledi Kaymakam Yıldız Sel Felaketini Yer.. Hafta başı yaşanan aşırı yağışlar ile birlikte selden etkilene..
0 yorum Gündem - 22.03.2018
Yıldız ve İşbilen'den Sanat Atölyesine Ziyaret Yıldız ve İşbilen'den Sanat Atölyes.. Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan sanat atölyesine ziyaret eden Uzunköprü Kayma..
0 yorum Gündem - 22.03.2018
Üye Bilgi