Bu İçeriği Paylaş
07 Aralık 2017 Perşembe

Enis İşbilen; “Atatürk, Türk Kadınına Layık Olduğu Değeri Teslim Etmiştir”

Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 83. Yıldönümünde günün anlam ve önemine binaen gazetemize açıklamada bulundu. İşbilen, “Cumhuriyetimiz, kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamıştı


Kadın Hakları Günü ve Kadınlara Seçme Seçilme Hakkı tanınması ile ilgili olarak gazetemize özel açıklamalarda bulunan Enis İşbilen, “Toplumda olduğu gibi siyasetimiz de kadınlar ile güzel diyerek şöyle konuştu, “Kadınlarımıza Seçme ve seçilme hakkının verildiği günün 83. yıldönümü kutlu olsun. Mevcut hak Türk kadını için Avrupa’daki kadınlardan önce kazanılmış bir haktır. Bu devrim, Atatürk’ün askeri kişiliği yanında sivil kişiliğinin, sosyal ve kültürel düşün dünyasının ne denli büyük olduğunun büyük bir göstergesidir.
 
“YAPILAN DEVRİM, TÜRK KADINININ TEK BAŞINA DA AYAKTA KALABİLECEĞİNİN NİŞANESİDİR”
Yapılan devrimi ile Atatürk’ün kadınlara layık olduğu hakkı teslim ettiğini belirten İşbilen, “Bu devrim genç Türkiye’nin genç Cumhuriyetin yol kat etmesi için en önemli unsurlardandır. O tarihten sonra ülkede yetişen öğretmen, doktor, mühendis, avukat ve anneler ile geleceğin modern Türkiye’sini kurdular. Başta sevgili Atatürk olmak üzere bu işte emeği geçen bütün herkese müteşekkiriz. Kadınların erkeklere bağlı olmaksızın ayakta durabileceklerinin, erkekler olmaksızın bir meslek sahibi olabileceklerinin, siyasete katılabileceklerinin, ülkeyi yönetebileceklerinin en büyük ipuçlarından bir tanesiydi bu devrim. Türk kadını bunu yakaladı ve Türk kadınının geldiği yer buna paraleldir. Ben tüm kadınlarımızın bu özel gün nedeniyle Kadın Hakları Gününü kutluyorum. Nice yıllarda Mustafa Kemal’i analım diyorum” ifadelerini kullandı. Furkan Onur Öztaş(A18)
 

 
Bu içerik 347 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi