Bu İçeriği Paylaş
02 Kasım 2017 Perşembe

Bize Her Yer Derslik Projesi

Uzunköprü Milli Eğitim Müdürlüğü’nün liderliğinde başlatılan ve ilçemizdeki 10 lisede uygulanması planlanan “Bize Her Yer Derslik Projesi” kapsamında ilk hafta, Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, derslerini işlediler.


 Tarihi taş köprümüzün anagözünün altına yerleştirilen masa ve sıralarda Tarih dersi işleyen öğrencilerin ders konusu; Tarihi Taş Köprümüz oldu. Mimar Muslihiddin MTAL Elektrik ve Kimya bölümlerinde eğitim gören 24 öğrencinin katıldığı ve Tarih Öğretmeni Selma Karagöz’ün anlattığı ders ile yerinde bilgilere tanıklık eden öğrenciler akıllarına takılanları öğrenebilme imkanına sahip oldular. 
Bize Her Yer Derslik Projesi’nin ilk adımını attıklarını belirten Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman, “Bugün ilk defa bismillah dedik. Bu yapacağımız çalışma ile birlikte Uzunköprümüzün tarihi ve turistik mekanlarını kendi öğrencilerimize, evlatlarımıza bir nebze olsun yerinde öğretme maksadıyla başladığımız bu projenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Mutlaka faydası olacaktır. Bundan sonraki çalışmamız İmam Hatip Lisesi’yle birlikte Muradiye Camii’nde gerçekleşecek.” şeklinde konuştu. 
Yeni İlçe Milli Eğitim binasının ihalesinin yapıldığını söyleyen Müdür Akman, “İhale gerçekleştirildi. 15 gün bekleme süresi var, 10 gün itiraz olmak üzere. Yaklaşık olarak bir 10 – 15 gün beklenecek. 60 gün de iş süresi var. Allah nasip ederse Ocak 2018’de bize teslim edilir. İçerisinin düzenlenmesinin de bir ay gibi bir süre alacağını düşünürsek Şubat 2018’de yepyeni bir ilçe binamızda eğitim öğretime devam edeceğiz.” dedi.
Dersin çok verimli işlendiğini belirten Tarih Öğretmeni Selma Karagöz, “Bize Her Yer Derslik Projesi kapsamında bir tarih dersi işledik ve çok güzel oldu. Uzunköprü’yü Uzunköprü yapan bu güzel ve mimarlık harikası eserin ayaklarının altında bu dersi işlemek, inanılmaz heyecan verici oldu. Hem öğrenciler adına hem kendi adıma çok müthiş bir deneyim oldu. Bize bu imkanı veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkürlerimi sunuyorum. Keşke her dersi böyle işleme imkanımız olsa.” ifadelerinde bulundu. 
Öğrenciler, işlenen dersi verimli ve faydalı bulduklarını söylediler.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, köprünün anagözünün altında işlenen dersin ardından, öğrenci ve diğer katılımcılara pilav ikramında bulundu. Berk SAN (A14)
 

 
Bu içerik 256 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi