Bu İçeriği Paylaş
12 Şubat 2018 Pazartesi

Şehit Polis Mutlu'nun Adı İlelebet Yaşayacak!


Meriç ilçesine bağlı Küplü beldesindeki Küplü Gazi İlkokulu'nda oluşturulan Z-kütüphanenin açılışı öncesi şehidin Adasarhanlı köyündeki mezarı ziyaret edildi. Meriç Kaymakamı Erinç Demir, törende yaptığı konuşmada, Z-kütüphanenin nesilleri hem ilim hem de teknolojiyle buluşturduğunu söyledi. Ülkenin zor ve çetin zamandan geçtiğini belirten Erinç, "Hem milletimiz hem devlet büyüklerimiz hem de güvenlik güçlerimizin azmi, gayreti ve fedakarlığı sayesinde çok şükür dimdik ayaktayız. Bu fedakarlardan biri de Ahmet Mutlu kardeşimizdir. Ahmet Mutlu kardeşimiz ve tüm şehitlerimiz bizlerin daha bağımsız, daha güçlü ve daha büyük bir ülkede yaşaması için bir insanoğlunun yapabileceği en büyük fedakarlığı yapmıştır. Allah'tan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum." diye konuştu.

“ŞEHİDİMİZİN BAYRAĞINI KARARLILIKLA TAŞIYACAĞIZ”
Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt da şehit polis Mutlu'nun emanet etmiş olduğu bayrağı aynı kararlılıkla taşıdıklarını belirterek, "Belki de arkadaşlarımızın bir kısmı ve bizler de yakın zamanda belki Afrin'de veyahut Münbiç'te görev alacağız, görev almaya da hazırız. Bu ülke için, milletimizin huzuru, devletimizin geleceği için bizler de en yüksek mertebe olan şehitlik mertebesine her zaman gönüllü ve arzuluyuz." dedi. Kurt, kütüphanenin belde öğrencilerine katkıda bulunacağını belirtti.

“KARDEŞİM OKUMAYI ÇOK SEVERDİ”
Edirne Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, şehitlerin adını okullarda, caddelerde, sokaklarda ve kütüphanelerde yaşatmanın her Türk vatandaşları ve bürokratların boynunun borcu olduğunu ifade etti. Konuşmaların ardından "Şehit Polis Memuru Ahmet Mutlu Kütüphanesi"nin açılışı gerçekleştirildi. Kütüphanenin açılışının ardından öğrencilere hediyeler verildi. Şehit polis memuru Ahmet Mutlu'nun ablası Fatma Tosun, kardeşi Mutlu'nun okumayı sevdiğini ve çocukların da okumasını çok istediğini söyledi. Kütüphaneye kardeşinin adının verilmesinin kendilerini duygulandırdığını belirten Tosun, "Allah devletimizden razı olsun. Cumhurbaşkanımızın okuma-yazma seferberliğini başlatmasının ardından kütüphanenin açılması çok anlamlı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz." dedi.

POLİS MEMURU MUTLU, 2010 YILINDA ŞEHİT OLMUŞTU
Törene, şehidin yakınları, 54. Mekanize Tugay Komutanı Yardımcısı Albay Çağan Yeğin, Edirne Jandarma Komutanı Albay Alpaslan Doğan, Küplü Belediye Başkanı Salih Derin, polisler, askerler ve vatandaşlar katıldı. Şehit polis memuru Ahmet Mutlu, Siirt'in Eruh ilçesinde, 2 Ağustos 2010'da terör örgütü PKK mensupları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olmuştu. 

 
Bu içerik 300 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi