Bu İçeriği Paylaş
19 Şubat 2018 Pazartesi

Halise Hatun Mahallesi Sakinleri Şehitlerimizi Andı


Muradiye Camii’nde Cuma namazı sonrası Halise Hatun Mahalle sakinleri şehitlerimizin adına lokma döktürerek gelen cemaate ikram ettiler. ‘’Vatan için yaşayıp öldünüz, siz toprağa değil kalplere gömüldünüz’’ afişi asarak şehitlerimizi unutmayan mahalleliler o kalplere gömülen koca yürekli vatan evlatlarını saygıyla andılar.
 
Vatan uğruna can veren şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anan Halise Hatun Mahalle sakinleri şehitlerimizi anarak camiden çıkan cemaate lokma ve ayran ikramı gerçekleştirdi. Halise Hatun Mahallesinde ikamet eden ve daha önceden etmiş olan Uzunköprülülerin düzenlediği şehitlerimizi anma gününde astıkları afişte ‘’Vatan için yaşayıp öldünüz, siz toprağa değil kalplere gömüldünüz’’ yazısı yer aldı. 
 
Bu ülke için gözünü kırpmadan savaşan ve vatan toprağından bir karış bile verilmemesi için canını veren yiğitler olduğu sürece ay yıldızlı Türk Bayrağı gönderde sonsuza dek dalgalanmaya devam edecektir.
 
Bir önceki Uzunköprü CHP İlçe Başkanı İnanç Sülüş de Halise Hatun Mahallesinde yaşamış ve şehitleri anma etkinliğinde o da yer almaktadır. Şehitlerimiz için yapılan lokma dağıtımında cemaatle buluşup onlara ikramda bulundu. Her sene Halise Hatun Mahalleliler olarak böyle programlar düzenlediklerini söyleyen Sülüş , ‘’Şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz’’ dedi. 

 
Bu içerik 346 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Kaymakam Yıldız Sel  Felaketini Yerinde İnceledi Kaymakam Yıldız Sel Felaketini Yer.. Hafta başı yaşanan aşırı yağışlar ile birlikte selden etkilene..
0 yorum Gündem - 22.03.2018
Yıldız ve İşbilen'den Sanat Atölyesine Ziyaret Yıldız ve İşbilen'den Sanat Atölyes.. Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan sanat atölyesine ziyaret eden Uzunköprü Kayma..
0 yorum Gündem - 22.03.2018
Üye Bilgi