Bu İçeriği Paylaş
07 Aralık 2017 Perşembe

Gazi Caddesinde Boru Patladı, Telli Çeşme Meydanını Su Aldı

Patlamanın etkisiyle Telli Çeşme meydanından Tarihi Köprü başına kadar sel girintisi meydana geldi.


Patlamanın etkisiyle Telli Çeşme meydanından Tarihi Köprü başına kadar sel girintisi meydana geldi. Yağışsız bir havada birden bire yoğun su kütlesi ile karşılaşan vatandaşlar, suyun kaynağını araştırırken daha öncede birçok kez patladığı bildirilen noktadan yine bir patlak olduğu fark edildi. Görgü tanıklarının anlattığına göre yeraltından ince bir titreme ile meydana gelen patlama, suyun şiddeti ile kaldırımda ve parke taşlarında kabarma meydana getirdi. Suyun doğal yolunu bulması ile geniş çaplı maddi hasarın önüne geçilmiş oldu.
 
ONARIM ÇALIŞMALARI ANINDA BAŞLATILDI
Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Uzunköprü Belediyesi ekipleri merkezi hat olduğu için ilk olarak şehir şebeke suyunu kestiler. Kepçe yardımıyla yeraltında sıkışan suyun tam anlamıyla tahliye olması için kontrollü olarak kaldırım ve parke taşlarını kırdılar. Sıkışan suyun boşaltılmasıyla onarım işlemine başlayan ekipler kısa bir süre içerisinde çalışmalarını tamamladı ve şehre su verilmeye başlandı.
 
İŞBİLEN, “YENİ SU HATTI ÇALIŞMALARINDA SON 1 KM KALDI”
Uzunköprü’nün makus tarihi olan su problemini çözmek adına faaliyetler yürüten Uzunköprü Belediyesi, yeni su botu hattı çalışmalarında sona geldi. Belediye meclisinde çalışmalar ile ilgili bilgi veren İşbilen, “Yeni hattımız ile alakalı olara 17 KM’lik bölümü tamamladık. Hemen hemen çalışmalarımızın sonuna yaklaştık. Su problemini Uzunköprü’nün kaderi olmaktan çıkartıyoruz. Şehir içinde son 1 KM hat çalışmamız kaldı. Son kalan işlemler ile Uzunköprü kesintisiz günlere kavuşmuş olacak” dedi. Furkan Onur Öztaş(A18)

 
Bu içerik 233 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi