Bu İçeriği Paylaş
25 Eylül 2017 Pazartesi

“En Büyük Problemimiz Alt Yapı”

Uzunköprü’müzün evladı Görkem Can Çelik, Kırklarelispor’a transfer olarak Uzunköprülü’lerin göğüsünü kabartmıştı. Genç yaşında ismini Trakya Bölgesine duyuran Görkem Can’ın gelişiminide ve futbol sevdasında en büyük pay sahibi olan isim ise babası Na


 Uzunköprü spor camiasında tanınan ve uzun yıllardır kaleci olarak birçok bölge takımında görev alan Nail Çelik şimdilerde Kırklarelispor’a transfer olan oğlu Görkem Can’ın mutluluğunu yaşıyor. Genç yaşına rağmen Kırklarelispor’a transfer olan Görkem Can’ın gelişiminde büyük rol oynayan baba Nail Çelik yaptığı açıklamlar ile yaşanan süreci ve Uzunköprü’nün spor anlamında kat ettiği mesafeyi anlattı. Bir çocuğun hayallerini gerçekleştirmesi için ailenin her zaman yanında olmasının altını çizen Çelik, Görkem Can’ın kariyerinde ailesi olarak her zaman destekçisi olacaklarını belirtti.
“GÖRKEM CAN BİZİM GURURMUZ”
Görkemin kişisel gelişimin ve futbol sevdasnın nereden geldiğini anlatan Çelik, “ Müthiş bir futbol hayranı. Antremanlardan görüşmediğimiz günler dahi oluyordu. Futbol deyince Görkem için akan sular duruyor. Bunda etki olarak benim de futbolcu olduğumuda ekleyebiliriz. Sporcu bir babanın oğlu olduğu için bu alanda ona desteğim daha yararlı bir hal alıyor. Ailesi olarak biz onun daima yanındayız. Onu gidebildiği yere kadar destekleyeceğiz. Maddi manevi tüm kapıları çocuğum için feda etmeye hazırım. Yeter ki kendini ispatlasın bizi ve yöre halkımız daha çok gururlandırsın. Başrıya aç bir evladım var benim. Sürekli en iyiyi isteyen şampiyonluklar hayal eden bir çocuk. Haddini ve duracağı yeri bilen bir çocuk Görkem. Büyüklerine karşı nasıl davranması gerektiğini toplum içinde nasıl bulunacağını genç yaşına rağmen oturtmuş bir çocuk. Sporcu sadece sporda değil toplum içinde kişisel karakteri ile de herkesin takdirin kazanmalı Görkem’mimiz bunu başarabilecek kapasitede. Her zaman arkasındayız.
“ÖZNUR TÜZÜN HANIM’A ÇOK TEŞEKKÜR                EDİYORUM”
Önadım gazetemizde yayınlanan röportaj sonrasında Görkem Can’ın şehirde tanınmaya başladığını belirten Baba Çelik, “Öznur Hanım sağolsun bu transfere çok ilgi gösterdi. İlk günden itibaren Görkem ile yakından ilgilendi ve transfer öyküsünü anlatması için gazete ile röportaj yapmasını sağladı. Bu röportajdan sonra ayrı bir motivasyon kaynağı oldu Görkem için bu vesile ile Öznur Tüzün Hanım’a ve Önadım Gazetesine teşekkür ediyorum
“KENDİ OYUNCUMUZA SAHİP  ÇIKMIYORUZ”                                                      
 Çelik açıklamalarının devamında, “ Bizim şehrimizin futbol kulüpleri olarak düştüğümüz yanlışlardan en büyüğü kendi çocuklarımıza sahip çıkmamamız. Bizim bağrımızda yetişen çocuklara destek olmuyoruz. Onların önünü açmıyoruz. En önemlisi çocuklarımıza futbol mantelitesi aşılamak için gerekli çabayı malesef göstermiyoruz. Uuznköprü’de kulüp yönetenler kendi şehrinin çocuklarını hep arka plana itiyor. Bugün Uzunköprüspor’da bir tane yerli oyuncumuz yok hep dışardan. Subaşı’ndan bir kardeşimiz var sadece. Oda şehir dışından takıma getirildi. Yetenekli çok oyucumuz var fakat değer veren yok. Dışardan gelen oyunculara gösterilen izzet, ikram ve anlayışın bizim çocuklarımıza gösterilmiyor. Sadece futbolcu değil bir insan yetiştirmemiz lazım bunu için şehrimizin hep beraber çocuklarımızın yanında olması gerekiyor. Bu işten anlayan adamların göreve gelmesi şart. Şuanda şehir takımlarında yönetim ve teknik ekip anlamında sıkıntılarımız var. Kendini geliştirmeye açık kişiler bu görevleri üstlenmeli.
“UZUNKÖPRÜ TARAFTARI ÇOK CEFAKAR, BÖLGEDE  EMSALLERİ YOK”
Bir maçın motivasyon kaynağının taraftarlar olduğunu belirten Çelik, Uzunköprü tarftarının takımlarını her koşulda yalnız bırakmadığını ifade ederek bölgede takımlarına bu denli bağlı başka bir taraftar grubuna şahit olmadığını ifade etti. Çelik: “ Biz takım olarak ne kadar kötü oynarsak oynayalım taraftarımız bizi hiç bir zaman yalnız bırakmıyor. Süper amatör de dahi bu taraftar bizi her zaman destekler. Yağmu, çamur dinlemeden şehirlerinin takımları adına yapamayacakları şey yok. Böylece futbolcunun kazanmak için artı bir nedeni oluyor. Her şey maddiyat değil. Taraftarımız desteklerini şehir takımlarından eksik etmiyor. Bizde onlara güzel bir maç izletmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bir küme de kalma maçında onların coşkusu ve bizim arzumuz ile galip gelerek ligte kaldık bizi taraftarımızla bir bütünüz.”
“ALT YAŞ GRUBUNA YÖNELİK PROJEM VAR UMARIM GEREKEN DESTEĞİ ALIRIZ”
Futbol başarısının önünde ki en büyük engelin temelde olduğunu söyleyen Çelik, malesef ülke olarak altyapı sporcularına gereken donanımı yükleyemiyoruz dedi. “ Kurumlar bir adım atmadığı için spor sevdalıları ben ne yapabilirim diye düşünmeye başlıyor bir zamandan sonra. Kendi projelerini üretmeye koyuluyor. Ben de bu mevcut durumda kendi kafamda tasarladığım ve bölgemizde yetenekli futbolcuların yetişebileceği bir proje tasarladım. İş başa düştü diyebilirim. Şöyle ki benim benim yetiştiğim belde olan Küplü de bir tesis içerisinde gerekli malzemeleri tedarik ederek günlük antreman ve teknik çalışmalar ile yetenekli futbolcu yetişmesine katkıda bulunmak istiyorum. Günün uygun bir zamanında çocuklarımızı hem fiziksel hem mental olarak hazırlamak için bir dizi antreman programı uygulayacağım. Bu tamamen gönülülük esasına dayanan bir plan. Çünkü gelişime açık bir çok oyuncumuz var. Bu çocuklarımızn harcanmaması adına önemli bir adım. Bu işi geliştirmek için gerekli spor sevdalısı büyüklerim ve bazı kurumlar ile görüşmeler yapacağım umarım gereken desteği görürüm. 
 Furkan Onur Öztaş(A18)
 

 
Bu içerik 324 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi