Bu İçeriği Paylaş
13 Mart 2018 Salı

UTSO'da Genç ve İstihdam Teşviki Bilgilendirme Toplantısı


UTSO Başkanı Ercan İhtiyar’ın konuk ettiği Genç ve İstihdam Teşviki Bilgilendirme Toplantısına muhasebeciler ve inşaat sektöründe bulunan katılımcılar katıldı. Toplantıya katılan ve sunumlarıyla gelen misafirleri bilgilendiren Servet Kaba şu an ki genç ve kadın istihdamlarından bahsederek genel bilgiler aktardı.
 
Danışmanlık şirketi Genel Müdürü Servet Kaba sunumuna başlarken şunları aktardı: “Sigorta prim teşviklerinden yararlanmak için temel şartlardan bir tanesi Sosyal Güvenlik Kurumuna verilmesi gereken bildirgelerin yasal süresinde verilmesidir. İşverenler şartlarını sağladıkları ve yararlanmak istedikleri teşvikler için kuruma verdikleri aylık prim ve hizmet bildirgelerinde uygun kanun numaralarını seçerek bildirgeleri vermek durumundadırlar. Her teşvik uygulamasının farklı kanun numarasıyla belirlendiği göz önüne alındığında işverenler bir sigortalıyı yararlandıkları teşvikten bildirdikten sonra aynı sigortalıyı başka bir teşvik kapsamında bildirmek istediklerinde ek/iptal aylık prim hizmet belgesi düzenlemek zorundadırlar.” açıklamalarında bulundu. 
 
Kanunlardan bahsederek 6 aylık süre kısıtlamasına değinen Kaba şöyle devam etti: “Bu Kanun veya diğer kanunlarla sağlanan prim teşviki, destek ve indirimlerinden yararlanılabileceği halde yararlanılmadığı dönemlerde gerekli tüm koşulların sağlanmış olması ve yararlanılmayan ayı/dönemi takip eden altı ay içerisinde Kuruma müracaat edilmesi şartlarıyla, başvuru tarihinden geriye yönelik en fazla altı aya ilişkin olmak üzere, yararlanılmamış olan prim teşviki, destek ve indirimlerinden yararlanılabilir veya yararlanılmış olan prim teşviki, destek ve indirimleri başka bir prim teşviki, destek ve indirimi ile değiştirilebilir.” ifadelerini kullandı. 

 
Bu içerik 248 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi