Bu İçeriği Paylaş
01 Şubat 2013 Cuma

"Marifet iltifata tabidir"

Edirnelileri kabul eden Bakan Müezzinoğlu, "Marifet iltifata tabidir" diyerek, "Bize iltifat önceden geldi, marifeti de arkadan göstereceğiz" ifadesini kullandı.


 Uzunköprü'den Bakan ziyaretine katılan 50 kişilik grup önce AK Partinin Çarşamba günü yapılan Grup toplantısına katıldı. daha sonda ise Ankara Başkent Öğretmenevinde yaklaşık 500 Edirneli ile Bakan Müezzinoğlu beklendi. Müezzinoğlu salonu girdiğinde ise büyük bir sevgi gösterisi yapıldı.  Müezzinoğlu Uzunköprü AK Parti ilçe teşkilatının sahnedeki pankartını görünce "Uzunköprü ilçe teşkilatını kutluyorum. Aynı İstanbuldaki teşkilatlar gibi çalışıyorlar"diyerek kutladı.
“MARİFETİ GÖSTERME ZAMANI”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Trakya’ya iltifat gösterdiğini belirten  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Şahsım ve sizin adınıza Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum” dedi.
Bakan olduktan sonra Edirne’ye sık sık gelemeyeceğini belirten Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Sık sık gelmesem bile, elim, gönlüm ve emeğim Trakya’da olacaktır”. Dedi.
Başkent Öğretmenevinde yaklaşık 400 kişiye hitap eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Bakan olalı henüz bir hafta olmadı. Kadın kolları ile Edirne’yi ve Edirne sokaklarını konuşuyorduk. Böyle bir görevin tevdi edildiğini öğrendim. Sayın Başbakanın Edirne’ye verdiği önem ve güveni fiili olarak gördük. Başbakanımız iltifat etti  ve şimdi sıra tüm Trakya’nın marifeti göstermesidir. Bunu tüm Trakya anlamalı. Benim ve sizin görevleriniz var. Bunu en iyi şekilde yerine getirmenizi bekliyorum” dedi.
Yunanistan’da doğan ve 28 yıl Yunan vatandaşı olarak yaşadığını belirten Bakan Müezzinoğlu, “Bu ülke Yunanistan vatandaşı olan birini Bakan yapacak kadar zengin bir ülkedir. Biz benim  partim değil, milletin partisi diyoruz ve Ak Parti sizin partinizdir” dedi.
AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ
Gelecek seçimlerde Ak Partiye oy verilmesini ve Ak Belediyeciliğin gelmesini isteyen Bakan Müezzinoğlu, “Bunlar olmaz ise, gelecekte, bir Müezzinoğlu vardı, geldi, gitti derler. Biz size Ak Belediyeciliği, hizmeti getirmek için varız”
Siyaseti saygın bir biçimde toplumun her kesimine götürmeyi planladıklarını belirten Müezzinoğlu, "Dünü reddetmeden, geleceği okuyan, bilen siyasi anlayışların yanında olacağız" diye konuştu.
Sağlık alanında Türkiye'de önemli çalışmalar yapıldığını söyleyen Müezzinoğlu, 10 yıl öncesi ile bugün arasında büyük değişiklikler olduğuna dikkat çekerek, "Sayın Başbakan ve Sayın Bakan'a gönül dolusu duaları esirgemeyiz" şeklinde konuştu. İyi yönetilmeyen ülkelerin krize mahkum olacağını ifade eden Müezzinoğlu, krizin bedelini ise vatandaşın ödediğini belirterek, "Bir gecede bu devler yüzde 40 zayıfladı. Milletin suçu neydi" ifadesini kullandı.
ATATÜRK'Ü KULLANIYORLAR
Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözünü hatırlatan Müezzinoğlu, "Bu söz inşallah bu ülkede bundan sonraki süreçte kesintisiz olarak devam edecek bir cümle olmalıdır. Zaman zaman müdahalelerle, zaman zaman darbelerle, kapalı kapılar ardındaki senaryolarla birileri milli iradeye müdahale etti ama onu Atatürkçülük adına yaptı, bunu Cumhuriyetçilik adına yaptı. Bunlar Atatürk'ü kullandılar. Atatürk'ü kullananlara ve Atatürk'ten geçinenlere Trakya müsaade etmemelidir" dedi.
"Hizmet konusunda siyasi bir reddimiz olamaz" diyen Müezzinoğlu, "Yalnız bana para gönderin derlerse kimse kusura bakmasın. Biz bu paraların nerelere gittiğini biliyoruz. Sağlıklı çalışılmış projelerin miktarı ne olursa olsun biz arkasında dururuz. 1 Şubat'ta Sayın Başbakanımızla Beylikdüzü'nde lansmanını yapacağımız 400 ambulans dağıtacağız. Hizmete alınacak ambulansların içinde hava, kara, paletli, helikopter, bot ve uçak ambulanslar da bulunacak" diye konuştu. Bakan Müezzinoğlu’na Vali Hasan Duruer, Edirne işi fayton ve tablo hediye etti.
 

 
Bu içerik 735 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi