Bu İçeriği Paylaş
29 Temmuz 2012 Pazar

GENÇLER POMAKÇA EĞİTİMİ ALMAK İSTİYOR

Ülkemizde etnik diller var. Bunlardan birtaneside Pomakça. Bizde anadilimiz olan Pomakçanın eğitimini almak istiyoruz"dedi.


 AKP, mevcut anayasadaki “anadilde eğitimin Türkçeden başka bir dilde yapılamayacağı” hükmünü yeni anayasa için hazırladığı teklife koy-madığını ve ana dilde eğitimin yapılabileceğini söyleyen Raif Taşkın "Şimdi Güneydoğudaki vatandaşlarımız Kütçe eğitim alacaklar. Başka bir bölgede başka ana dilde eğitim alacaklar. Küplü'nün gençleri ana dili olan Pomakçayı unuttu. Bizde okullarda ana dilimizle eğitim istiyoruz."diyerek yetkililere çağrıda bulundu. Belediye başkanı Raif Taşkın'ın Pomakça eğitimini hükümet ne kadar ciddiye alır bilinmez ama kürtçe eğitimin yapılacağı garanti gözüyle bakılıyor. Eğer gençler pomakçayı öğrenirlerse balkan ülkelerinin tümünde  ve Rusya cumhuriyetinde kolaylıkla anlaşabilecekler.

 
Bu içerik 2378 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Akman’dan Sömestr Mesajı: Ekranlarınızla Değil Akranlarınızla Vakit Geçirin Akman’dan Sömestr Mesajı: Ekranları.. 2017/2018 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısı sona eriyor. Yarın çocuklar karne..
0 yorum Gündem - 18.01.2018
Yılmaz, “Uzunköprü İyi Yönetilmiyor” Yılmaz, “Uzunköprü İyi Yönetilmiyor.. Ak Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz özel açıklamalarda bulundu. Yılma..
0 yorum Gündem - 18.01.2018
Üye Bilgi