Bu İçeriği Paylaş
11 Ocak 2018 Perşembe

Okul Servis Araç Sürücüleri Dikkat! 3 Eylül Son!

Edirne’de, "Okul Servis Araç Sürücüleri ve Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi" toplantısı gerçekleştirildi. 3 Eylül'den sonra 'Okul Servis Araç Sürücü Eğitimi'ni tamamlamamış olan kişiler taşıma ihalesine katılamayacaklar.


Edirne’de, "Okul Servis Araç Sürücüleri  ve Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi" konulu bir    toplantı gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal  Soytürk’ün başkanlığında İlgili şube müdürü Tülay Aydın birlikteliğinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arda Toplantı Salonu’nda saat 13:30'da gerçekleştirilen toplantıya Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Recep Kozan ve Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Çiçek'in de aralarında bulunduğu Edirne merkeze bağlı 8 ilçenin Müdürleri, kurum temsilcileri, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ile Edirne Okul Servis Araçları Odası Başkanlığından temsilciler katıldı.
 
Toplantıda, açılacak kursların içeriği, kimleri kapsayacağı, hangi kurum bünyesinde açılacağı, süresi, kursların ardından sertifikaların oluşturulması ve geçerlilik süresi ile kursların öncesi, eğitim süreci ve sonraki döneme ilişkin kurumların arasında koordinasyonun ne şekilde sağlanacağına ilişkin planlamalar yapıldı. Uzunköprü Halk Eğitim Müdürü Hakan Çiçek yapılan toplantı hakkında gazetemize yaptığı açıklamada; "Okul servis araç sürücülerinin eğitimi ve servislerde görevli olan rehber personelin eğitimi ile ilgili bir toplantı oldu. Uzunköprü’de bu işi yapan ve yapma potansiyeli yüksek olan Uzunköprü şoförler odasına bağlı tüm şoförlere bu 30saatlik eğitim verilecek. Tüm şoförler okul servis araç servis sürücüleri eğitimi aldıktan sonra ayrıca servislerde görevli olabilecek olan kişiler için de okul servis araçları rehber personel eğitimleri verilecek. Bununla ilgili 15 tatilden itibaren kurslarımız başlayacak" dedi.
 
115 KİŞİ EĞİTİM ALACAK
Edirne Merkez, Keşan, Uzunköprü'de açılması planlanan kurs Süloğlu Halk Eğitim Merkezinde başladı. Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi tarafından açılacak kurs ile ilgili planlamalarını bu hafta ve önümüzdeki hafta yapacağını ve büyük ihtimalle de 15 tatilin ilk veya ikinci haftası yapılmasının planlandığı belirtildi. Çiçek, eğitimi alması gereken kişi sayısının çok yüksek olduğunu ve belli aralıklar ile kursu yapacakları bilgisini verdi. İlkokul ve ortaokul taşıma yapan servis sayısı 48, liselerde taşıma yapan 43 engelli öğrencilere öğrenci taşıyan ise 12 aracımız bulunmakta. Engelli araçlarında toplam 12 de rehber personel bulunmakta, toplam 103 araç şoförüne eğitim verilecek bununla birlikte 12 rehber personele de eğitim verilecek. Bunun dışında yine bu eğitimi almak isteyenlerde eğitime katılabilecek.
 
"EĞİTİMİ TAMAMLAMAYANLAR TAŞIMA İHALESİNE GİREMEYECEK"
Halk Eğitim Müdürü Çiçek süreç hakkında bilgiler verdi; "İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımızın isteği ve Uzunköprü Şoförler Odası'na biz yazı yazacağız. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla orada bu kendilerine kayıtlı olan şoför sayılarına isimlerini bize ulaştıracaklar ve bu kişileri eğer almak istiyorlarsa eğitime katılabilecek. Ama şöyle bir husus da var 2018-2019 yılından itibaren bu belgeye sahip olmayan kişiler servis alamayacaklar. Ve bu eğitimlerin de 3 eylül tarihine kadar tamamlanması gerekiyor. 3 eylüle kadar bu belgeyi almayan kişiler taşıma ihalelerine katılamayacaklar. 'Okul Servis Araç Sürücü  Eğitimi'ni tamamlamamış belgesini almamış olan kişiler taşıma ihalesine katılamayacaklar. Bu eğitimleri planlayarak 15 tatilden itibaren kursumuza başlayacağız" dedi.
 

 
Bu içerik 204 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi