Bu İçeriği Paylaş
13 Mart 2018 Salı

Bircan'dan Arazi Toplulaştırmalarına Takas Seçeneği

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan vatandaşlardan gelen talep üzerine tapulu orman arazileri ile orman statüsünü kaybetmiş tarım alanlarının takas edilme çağrısını TBMM’ye sundu.


Vatandaşlardan gelen istek doğrultusunda  CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan orman arazileri ve orman statüsünü kaybetmiş tarım alanlarının takas uygulamasıyla işlenebilir hale getirilmesi için gelen isteği TBMM’ye taşıdı.
 
Meclis konuşmalarında söz alarak kürsüye gelen Bircan arazi toplulaştırmalarına takas talebini milletvekilleriyle paylaşırken şunları aktardı: “Tarım arazilerini toplulaştırma çalışmaları devam ediyor. Toprak sahibi yurttaşlarımızın ciddi bir sıkıntısı var. Seçim bölgem Edirne Enez ilçesi köylerinde yaşadığımız sorunu birçok yerde de yaşıyoruz. Yurttaşlarımızın orman bölgesinde kalan tapulu alanları var, burada tarım yapamıyorlar, ormandaki canlı çeşitliliği nedeniyle güvenle kendi topraklarını kontrole bile gidemiyorlar. Öteki taraftan, hazineye ait orman vasfını yitirmiş tarım arazileri var. Yöre halkı bu toplulaştırma işleminde vatandaşın orman alanındaki tapulu arazileriyle bu orman vasfını yitirmiş tarım arazilerinin takas yapılmasını talep ediyor. Böylece orman alanları da korunmuş olacaktır. Toplulaştırma işlemlerini yapmaya başlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu'ndan yurttaşlarımızın çağrısına kulak vermesini bekliyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Bu süreci bakanlara anlatarak onlarla takas seçeneğini konuşacağını söyleyen Erdin Bircan konuşmasına şöyle deva etti: “Yurttaşlarımızın çok haklı bir talebi var. Toplulaştırma yapan Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın ana görevi de ormanları korumak. Vatandaşın tapulu orman arazisi ile hazineye ait orman vasfını yitirmiş tarım arazisi takas yapılırsa hem vatandaş mağdur olmaz, hem de ormanlarımız korunur” dedi. 

 
Bu içerik 255 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi