Bu İçeriği Paylaş
14 Haziran 2018 Perşembe

Uzunköprü Emniyetinden Şoförlere Bayram Eğitimi


Uzunköprü Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Bayram öncesi ve bayram sonrası trafikte olacak şoförlere eğitim verdi. Trafik kural ve işaretçilerine uyulmasının elzem olduğu belirtilen brifingte, şoförlere can taşıdıklarını akıllarından çıkmamaları tavsiyesinden bulunuldu.
 
Söz konusu eğitim ile alakalı Uzunköprü Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde Ülkemiz genelinde trafik yoğunluğunun arttığı bilinmekte olup, özellikle toplu taşıma araçları ile yapılacak seyahatlerde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin tesis edilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliğimizce 12/06/2018 tarihinde ilçemiz cep terminalinde otobüs firmaları, şoförleri ve bu araçlarda muavin olarak tayin edilen görevlilere yerinde bilgilendirici eğitim düzenlenmiştir. Düzenlenen eğitimde, bütün koltuklarda emniyet kemerlerinin kullanılması, yorgun ve uykusuz araç kullanmalarının önlenmesi, araç kullanma sürelerine uyulması, yolun durumuna göre yasal hız limitlerine uyulması, araç sürerken cep telefonu kullanım yasağına uyulması hususlarında görevliler uyarılmış, kendilerine kazası yolculuklar ve iyi bayramlar temennisinde bulunulmuştur” denildi. 
 
 

 
Bu içerik 140 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi