Bu İçeriği Paylaş
22 Şubat 2018 Perşembe

Dikkat! Cumartesi Gecesi Kar Geliyor

Mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıklarının ardından yeni bir soğuk hava dalgası geliyor. Romanya üzerinden gelecek soğuk hava dalgası, Uzunköprü’yü adeta donduracak.


Geçtiğimiz yıl yoğun kar yağışlı geçen kış mevsiminin ardından bu sene hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretti. Uzunköprü için aylara göre değerlerin normal değerlerden 10-11 derece fazla olduğu gözlemlendi. Bugünden itibaren özellikle akşam saatlerinde hava sıcaklıklarının 4-5 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. 
 
Cumartesi gecesi ise -1’e kadar gerileyecek sıcaklıklar ile birlikte kar yağışının Uzunköprü-Keşan-Malkara üçgeninde etkisini artırarak Pazar günü akşam saatlerine kadar süreceği öngörülüyor. Bu süreçte zira kar yağışının olmadığı günlerde zirai donlara karşın çiftçilerin dikkatli olması önerildi.
 
Bugünden itibaren Pazar gününe kadar olacak hava durumu şu şekilde, Bugün Gündüz:10 Gece:7 Bulutlu, Cuma Gündüz:12 Gece 5 Bulutlu, Cumartesi Gündüz:11 Gece:-2 Kar Yağışlı, Pazar Gündüz:0 Gece:-3 Kar Yağışlı. 
 

 
Bu içerik 1555 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi