Bu İçeriği Paylaş
18 Ocak 2018 Perşembe

Tarımsal Kuraklığa Devlet Garantisi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımsal kuraklık endişesi olmadığını, olması durumunda Bakanlığın sigortalarının devreye gireceğini ve devlet desteği olacağını bildirdi. Kuraklıkla ilgili endişeye mahal olmadığını açıkladı.


 Küresel ısınmanın artması ile önümüzde ki dönemlerde tarımsal kuraklık olabileceği yönündeki endişelere ilişkin endişelere yönelik bir açıklama yapan Bakanlık, “Şu an tarımsal kuraklık seviyesinde değiliz. Biz bu konuda önlemlerimiz alıyoruz" dedi.
 
BARAJ VE SULAMA PROJELERİ SORUNU KÖKÜNDEN ÇÖZECEK
Bu konuda sıkıntı yaşanmaması için Trakya, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da özellikle GAP ve DAP'ın acil şekilde bitirileceğini vurgulayan Bakanlık, şunları kaydetti, "Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız da bu konuda çok önemli, ciddi çalışmalar yapıyorlar. 
 
En kısa zamanda açıklanacaktır. Tarım Bakanlığı olarak elimizden geleni yapıyoruz. Esas sorumlu Orman ve Su İşleri Bakanlığı ama yine iki bakanlık el ele vererek, 'bu sorunla nasıl baş edebiliriz' bunun hesaplarını yapıyoruz. Başaracağımıza inanıyoruz. Umarız ki Trakya, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da çalışmalar devam ediyor.
 
Biz hem hava tahminlerini takip ederek hem de bakanlık ve hükümet olarak neler yapacağımızı en kısa zamanda bütün basına, halkımıza açıklayacağız. Tarımsal kuraklık endişesi yok. 
 
Olması durumunda Tarım Bakanlığımızın sigortaları var, devlet desteği olacak, bu konuda endişeye mahal yok" dendi. 

 
Bu içerik 188 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi