Bu İçeriği Paylaş
12 Nisan 2018 Perşembe

CHP Basından Neden Korkuyor?


Ülkemizin siyasi olarak en hareketli günlerini yaşadığı bugünlerde, politik hiçbir anlam taşımayan kurum veya kişiler dahi  tarafını ve fikrini zikretmek için canhıraş bir biçimde yerel basının kapısını çalıyor. Hal böyleyken ilçede en çok servis haber olarak geçilen, gazetecilerin iştirak etmeyip sosyal medya üzerinden haberlerini toplamak ‘zorunda’ kaldıkları yegane siyasi kurum son 4 aydır Uzunköprü CHP İlçe teşkilatı olması, bazı soru işaretleri yanında getiriyor.
 
Örneğin Uzunköprü halkının temsil onayı ile Ankara’ya giden vekiller Erdin Bircan ve Okan Gaynatcıoğlu’nun ilçemize geldiğini veya geleceğini halkın basından öğrenmesi gerekirken, basın bu programları halktan öğrenir duruma geldi. CHP’nin yerel siyasette sürdürülebilir iktidarının önemli gıdalarından birisi olan ‘ideolojik söylemlerin’ önemini en iyi bilmesi gereken yerel yöneticilerin aksine Uzunköprü CHP’nin, ideolojik olarak önemli bir figür olan, ‘Ergenekon Kumpası’ ile zindana atılan, taraflı tarafsız herkesin saygı duyduğu bir isim olan Dursun Çiçek’in Uzunköprü’ye geldiğini yine bir-iki fotoğraf ile sosyal medyadan ilan etti. Karşı cepheden ziyade kendi cephesinden de ‘kırılgan’ olarak nitelendirilen bir yönetim kalibresine sahip Uzunköprü CHP’nin, üzerinden ‘yerel basın’ korkusunu atarak önümüzde ki programlarda halkın manevi temsilcisi olan gazeteciler ile iletişim kurmasını temenni ediyoruz. Furkan Onur Öztaş(A18)

 
Bu içerik 363 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi