Bu İçeriği Paylaş
16 Temmuz 2013 Salı

YÜKSEK OKUL BAŞKA BAHARA MI KALDI?

Uzunköprü'lü hayırseverlerin katkılarıyla ilçeye kazandırılan Yüksekokula öğretim görevlisi bulamaması okul açılışını engelliyor


  Gazetemiz olarak yaptığımız araştırma sonunda ilçemizde yapımı devam eden 5 Yıllık Uy-gulamalı Yüksek bilimler Okulu, Temmuz ayı sonunda yapımı üstlenilen Müteahhit Firma tarafından teslim ediyor. 
Müteahhit Firma-nın Yüksekokulu teslim etmesine rağmen okulun 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılında açılma ihtimalinde risk olduğu  ifade edildi. Okulun binası bitmiş yurtlarında bitmiş  olmasına rağmen öğrencilere eğitim verecek yeterli sayıda  öğretim üyesinin bulunamaması okulun açılmasında gecikmelere neden oluyor. Yetkililer  "yüksek-öğrenim tercih kitapçığında Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun yer almaması öğretim  üyesi yokluğundandır. Ağustos ayında yapılacak ek tercihlerde Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerine öğrenciler tercihlerini yaptıkları ve yeterli öğretim üyesi kadrosu tamamlanırsa Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık bölümünde iki sınıfla yaklaşık 150 öğrencisi ile  eğitime başlayacak."dediler. Yüksekokulun bu yıl açılabilmesi için  Uzunköprü Kaymakamı Uğur Kolsuz, Belediye Başkanı Enis İşbilen, Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri ve siyasi irade  ko-nuya ağırlığını koyarak Öğretim Üyesi sorununu hallederek okulun bu yıl açılmasını isteniyor. 

 
Bu içerik 878 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi