Bu İçeriği Paylaş
17 Temmuz 2013 Çarşamba

Akbulut İddialı konuştu "ilçeler arasında en fazla asfalt Uzunköprü'de yapılıyor"

AK Parti Edirne İl Genel meclis üyesi Nedret Akbulut “2013 yılında köy yolları yapımı olarak ilçeler arasında en fazla çalışma ve yol yapan Uzunköprü ilçemizdir” dedi.


 AK Parti Edirne İl Genel meclis üyesi Nedret Akbulut “2013 yılında  köy yolları yapımı olarak ilçeler arasında en fazla çalışma ve yol yapan Uzunköprü ilçemizdir”  dedi. 
Geçtiğimiz ay başlatılan köy yollarında 19,5 km yol yapıldığını söyleyen Akbulut şimdi ise 32 km. yolun yapılacağını duyurdu. Toplam 51,5 km köy yolununasfalt ile kaplanacağını açıkylayan Akbulut şu açıklamalarda bulundu...                      
  "Ak Parti Hükümetimiz İl Özel İdaresine çeşitli hizmet alanlarında kullanılmak üzere önemli miktarda kaynak aktarımı yapmıştır. 2013 yılı başından beri şuana kadar genel bütçeden Edirne İl Özel İdaremize 10 milyon TL  para gönderilmiştir. Bu rakama ilave olarak 6 milyon TL de  beklenmektedir. Gelen ödeneklere paralel olarak köy yollarımızın asfaltlama çalışmaları havalarında elverişli olması sebebi ile yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Bu yıl köy yolları yapımı olarak ilçeler arasında en fazla çalışma ve yol yapan Uzunköprü ilçemizdir. Asfaltlama konusunda zamanla yarışılıyor ve bu çalışmalar en sağlam bir şekilde devam ediyor. Asfaltlama çalışması biter bitmez stabilize yapım ve bakım çalışmalarına tekrar başlanacak. Asfaltlamada Uzunköprü-Gemiciköy arasıyla, Hamidiye-Harmanlı yolları için kaynak aktarımı bekliyoruz. Bu iki yolumuz için eski parayla yaklaşık 2 Trilyon maliyet gerekiyor. O nedenle bu çalışmaların sonunda bu iki köyümüzün de durumu netleşmiş olacaktır.
Yapılan asfaltlama çalışmaları ile ilgili şuan da biten ve devam eden yollarımızı belirtecek olursak durum şudur;
 1.KAT YAPIMI DEVAM EDEN YOLLAR                          
  1.Değirmenci –Hamitli –Çakmak Köyleri: 7,5 km(Bitti)       
2.Çöpköy-Yağmurca arası: 6 km                 3.Yağmurca-Karabürçek Köyü: 4 km      4.Turnacı Köyü: 1 km.
5.Başağıl Köyü: 1 km Toplam: 19,5 km 2.KAT YAPIMI DEVAM EDEN YOLLAR
 1. Aslıhan Köyü: 2 km
2.Turnacı Köyü: 2 km
3.Başağıl-Ömerbey Köyü: 4 km
4.Elmalı Köyü:7 km
5.Harmanlı-Çavuşlu Köyleri: 4 km 6.Kırkkavak Köyü: 7 km  
7. Beykonak Köyü: 6 km
  Toplam:32 km dir    5 bin m2 parke taşı gönderildi.Bu çalışmaların sonunda toplam 51,5 km yol yapılmış olacaktır. Bu çok önemli bir rakamdır. Asfaltlama çalışmaların bitiminde kalan köylerimizde stabilize yol çalışmaları devam edecektir. Öte yandan köylerimizde çevre düzenleme çalışmaları da devam etmektedir. Başağıl köyüne 2000 m2, Gazimehmet köyüne 1500 ve Karabürçek köyüne de 1500 m2 olmak üzere toplam 5 bin m2 parke taşı gönderildi. Önümüzdeki günlerde köy muhtarlarının nezdinde bu parke taşları döşenerek meydan düzenlemesi yapılacaktır.
 

 
Bu içerik 765 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi