Bu İçeriği Paylaş
27 Haziran 2018 Çarşamba

Sürpriz Yok; 2-1-1 “Uzunköprü Vekil Çıkartamadı”


24 Haziran gün sabah saat 8.00 itibariyle sandık başına giden Edirne ve Uzunköprülüler İl genelinde kurulan 1003 sandıkta oy kullandı. Seçime katılım oranın yüzde 80’de kaldığı Edirne genelinde 3 siyasi parti adayı Türkiye Büyük Millet Meclisine girmeye hak kazandı. CHP’den Erdin Bircan ve Okan Gaytancıoğlu, AK Parti’den Fatma Aksal ve İYİ Parti’den Orhan Çakırlar bizleri milletvekili olarak temsil edecek.
 
Mayıs ayının 21’inde açıklanan milletvekili adayları ile birlikte kendi partilerinden 4 kişilik aday listesine girmeye hak kazanan isimlerden CHP’li Okan Gaytancıoğlu, CHP’li Erdin Bircan, AK Partili Fatma Aksal ve İYİ Partili Orhan Çakırlar Edirneliler tarafından Meclise gönderildi. Bunun yanında ilçemizden aday olarak yarışan CHP’li Yakup Atalay, Saadet Partili Recai Taşkın ve AK Partili Burak Cambaz partilerinin yeterli oy çoğunluğunu sağlayamamasından dolayı Uzunköprülü adaylar olarak Meclise giremediler. Edirne genelinde CHP % 46, AK Parti %28,1, İYİ Parti 15.9, MHP %5, HDP %3.4 ve Saadet Partisi %1 oy aldı. Bu sonuçlar ile birlikte Millet ittifakı toplamda %64,4 oy oranına ulaşırken Edirne’de Cumhur İttifakı %33,1 dolaylarında kaldı. Uzunköprü’de ise Millet ittifakı %66,8s bandına dayanırken, Cumhur İttifakı %30 oy oranına ulaştı. Parti Dağılımları bakımından ise Uzunköprü’de CHP %48,6, AK Parti %26, İYİ Parti %18.2 MHP ise %4 bandında kaldı. Diğer partilerin oylara dağılım oranı ise %1 dolaylarında seyretti.

 
Bu içerik 364 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi